so 4.3.2017 |

Zápas Litovel - Kopřivnice

Diváci na Hané sledovali velmi atraktivní utkání, plné branek i efektních zákroků brankářů. Přes jejich dobré výkony v utkání padlo 74 branek! Domácím se ze začátku dařilo nacházet prostory v kopřivnické vysunuté obraně, ale často ztroskotali na Žingorovi v brance. Sice donutili hosty obranu více zasunout, ale do výraznějšího vedení se dostat nedokázali. Naopak sérií technických umožnili hostům ovládnout závěr poločasu, kde si Kopřivnice vypracovala tříbrankový náskok. Hra se i po změně stran přelévala rychle nahoru a dolů a na obrannou činnost moc prostoru nezbývalo. Kopřivnice již vedla o pět branek a zdálo se, že míří za kýženými body v boji o play-off. Domácí ale dokázali sérií branek ve 46. minutě vyrovnat. Kopřivnice, za kterou po dlouhých letech nastoupil také odchovanec Lubomír Veřmiřovský, působící od zimní pauzy také v realizačním týmu KH, se ze ztráty vedení oklepal a především díky brankám Fulneka vedl dvě minuty před koncem o tři branky. Celoplošná osobní obrana Tatranu v kombinaci s nezkušeností kopřivnického týmu vyústily ve tři ztráty míče hostí a Hanáci nakonec vybojovali bod, když vyrovnali na 37:37.

Květoslav Kuba, asistent trenéra TJ Tatran Litovel: „Také pro nás je remíza oproti našim předpokladům ztráta. Každý bod se do play-out hodí. Utkání bylo vyrovnané a dramatické až do konce, kde jsme dokázali stáhnout náskok až čtyř branek, který si Kopřivnice opakovaně dokázala vypracovat, nejprve kolem poločasu a pak v závěrečné čtvrthodince. Projevilo se naše neproměňování šancí ze začátku utkání. Myslím, že vzhledem k průběhu utkání tomu remíza sluší. Na nás po úvodní části padla nervozita a dělali jsme zbytečné chyby, které jsme museli důrazně korigovat z lavičky. Povedlo se nám vhodně nasadit hráče, kteří toho v poslední době moc nenahráli - Macka, Huba nebo Smékala.“

Ivo Vávra, trenér KH Kopřivnice: „Gratuluji domácím k bodu. Pro nás je však bod vlastně prohrou, protože to pro nás pravděpodobně znamená stop pro play-off. Šli jsme do posledních tří utkání, jako by to už bylo play-off, ale tentokrát nám to nevyšlo, vrátili jsme se k našim neřestem z podzimu, kdy ke konci vedeme, ale zbrkle jsme se hnali dopředu, a to nás rozhodí, ještě nám chybí jisté zkušenosti. V dresu domácích byl v druhém poločase klíčovým hráčem na středu Michal Hub, který platil na střední blok naší obrany.“