so 11.3.2017 |

Zápas Litovel - Nové Veselí

Duel Litovel s Novým Veselím potvrdil náboj již od prvních minut. Oba týmy byly hnány dopředu rovnocenným tábory fanoušků v čele s bubeníky. Do utkání vstoupili lépe domácí, když se vysunutou obranou snažili hosty tvořit chyby. Ale hosté z Veselí dokázali rychle zápas vyrovnat a skulinky v obraně Hanáků využíval pivot Sekulić. Na druhé straně trápil obránce hostů svým pohybem na spojce Nedoma. V posledních minutách první půle, se ale za hosty prosadil dvakrát Dolejší a hosté tak vedli v poločase 12:15. Kolem 45. minuty dokázali hosté využít nesoustředěnosti a navýšili náskok až na 5 branek. V posledních 10 minutách utkání se však domácí herně zvedli a díky dvěma zásahům Nantla a čtyřem z ruky Mirka Nedomy podařilo tento náskok stáhnout a v 57. minutě prohrávali pouze o branku 27:28. To si však hosté dokázali vynutit vyloučení a i díky tomu v koncovce tohoto napínavého utkání dokázali vedení udržet a dokonce navýšit na konečných 27:31.

Květoslav Kuba, asistent trenéra Tatranu Litovel: „Blahopřeji Novému Veselí k vítězství, zápas byl víceméně vyrovnaný a nás sice mrzí, že jsme prohráli, ale počet našich technických chyb a také obrana jeden na jednoho nám lepší výsledek nedovolily. Takže nám nezbývá než dál pracovat a pobít se o další body. Bohužel dnes se našim některým hráčům nepovedlo úplně vyrovnat s vyhecovanou atmosférou utkání a to vedlo k chybám. Když jsme stáhli na jednu branku, nedali jsme příležitosti, ztratili míč a to nás stálo další síly. A závěr už nám nevyšel tak, jak v minulém utkání. Výborně zahrál Nedoma na křídle i na spojce, byl neudržitelný. Naopak v závěru sezóny bojujeme se zraněním a hlavně údernost Kozlovského na spojce nám chybí.“

Pavel Hladík, trenér TJ Sokol Nové Veselí: „Tohoto vítězství si velmi vážíme, protože Litovel ukázala, že její výkonnost šla na jaře rapidně nahoru a hraje výbornou házenou a neměla by ze soutěže spadnout. Naše vítězství bylo vydřené, domácí nás před koncem dotáhli, nepoložili to, takže pro nás zlaté body. Dnes nám výborně vyšlo střídání brankářů. Vždycky, když se Litovel dotáhla, a přišel tam jiný gólman, tak ukázal jeden, dva zákroky. A to nám hodně pomohlo. K tomu jsme bylo dostatečně koncentrovaní a se zodpovědnou přípravou jsme toho dokázali využít. Odjíždíme spokojení, ale pořád není konec, musíme se zkoncentrovat i na poslední kolo a dotáhnout boj o play-off do konce. Chci poděkovat oběma táborům diváků, fandili velmi korektně, tahle házené se jim musela líbit, protože to bylo utkání mimořádné úrovně.“