st 15.3.2017 |

Zápas Brno - Plzeň

Vítězství v základní části si pohlídala pod tlakem hrající Plzeň, která by v případě prohry v Brně propadla na třetí místo. V Brně ale dominovala od úvodních minut, domácí se na přijatelném rozdílu drželi pouze díky proměňovaným sedmičkám, přesto šli do šaten se sedmigólovou ztrátou 11:18. Západočeši po přestávce navýšili vedení až na 11 branek, točili sestavou a směrovali za jasnou výhrou. Přesto bylo utkání plné fyzických soubojů a emocí, v němž hrál ale opět klíčovou roli především zkušený brankář Jan Štochl, který svou jistotou v prvním poločase Plzeň nasměroval k přesvědčivému vítězství. Ve čtvrtfinále narazí Talent na Jičín, Brno se střetne s Duklou. Komplikací by pro Jihomoravany mohli být zdravotní problémy Viktora Hastíka, které se projevily právě v dnešním zápase.

Zdeněk Missbach, trenér SKKP Handball Brno: „Vstup do začátku utkání nám nevyšel. V obraně jsme dělali řadu chyb, byli jsme pomalejší než soupeř. Než jsme se dostali do tempa, tak jsme prohrávali značným rozdílem, soupeř byl dnes po všech stránkách lepší. Samozřejmě jak kombinačně, tak ve hře jeden na jednoho. Myslím si, že jsme dnes neodevzdali ani trochu podobný výkon jako výkon se Zubřím. Navíc se zranil Viktor Hastík, který si už v prvním poločase natáhl tříslo, takže jsme museli i určitým způsobem improvizovat a ta úderná síla tam nebyla. Bohužel se nám nepodařilo ani ve druhém poločase zintenzivnit obranu a zlepšit výkon v obraně, takže výsledek tomu odpovídá, soupeř byl po všech stránkách lepší.“

Martin Šetlík, trenér M.A.T. Plzeň: „Dnešní zápas jsme chtěli zvládnout, což se nám, myslím, povedlo. Od začátku jsme šli do vedení, náskok jsme si vytvořili už v prvním poločase a ve druhém poločase jsme náskok pouze navýšili. Také jsem rád, že jsem mohl dát šanci celé střídačce.“