so 18.11.2017 |

Zápas Brno - Hranice

Do utkání vstoupili lépe domácí, kteří si hned v prvních minutách dokázali vybudovat drobný náskok. Ten byl však brzy Hranicemi, notně povzbuzovanými vlastním fanklubem, smeten a stav se vyrovnal. Až do 17. minuty převzali vedení hosté, avšak i Brňané se přihlásili zpět o slovo a vyrovnali. Dokázali proměnit čtyři branky v řadě a nakonec se postupně dostali ke tříbrankovému vedení 15:12 na konci poločasu. V 8. minutě druhého poločasu Brnu zmařil sedmimetrový hod Kučerka. V 16. minutě unikl Tomáš Cáb všem svým oponentům a osamocen před Kučerkou dokázal znovu vyrovnat na 21:21. Ve druhé půli sledovali diváci krásnou házenkářskou podívanou a velké drama. Nakonec ale Hranice získaly jednobrankové vedení a při využití technických chyb si dokázaly pojistit v posledních sekundách vítězství úpravou skóre na konečných 26:28

Jozef Hanták, trenér SKKP Handball Brno: „V prvním poločase jsme byli jasně lepší. Vytvářeli jsme málo technických chyb. Dostali jsme i málo gólů, takže obrana byla kompaktní v závěsu s brankářem a z ní jsme vycházeli do prvního a druhého sledu útoků. V druhém poločase věci, které jsme si pověděli v kabině, vůbec neplatily. Obrana nebyla tak kompaktní, jak měla být, což je velmi důležité, brankáři dostávali góly i z malých úhlů. Rozhodujícím faktorem bylo hodně technických chyb, nepromyšlené přihrávky na pivota. Soupeř využil naše chyby a s nimi rozhodoval.

Libor Hrabal, trenér TJ Cement Hranice: „Vyhrát v Brně, který má ve svém týmu řadu osobností, je radost. My jsme se snažili praktikovat věci z předešlých zápasů. Neztrácet balóny a trochu hru zpomalovat, aby soupeř nemohl jít také do rychlých brejků. To se nám podařilo. Trochu se nám nepovedl závěr prvního poločasu, kdy se Brno dostalo do tříbrankového vedení, ale věřili jsme, že když ve druhé půli nebudeme dělat chyby a pokud budeme proměňovat šance, tak dokážeme stav stáhnout. Nakonec vysloužené vítězství pro nás a jsme šťastni, že vezeme z Brna dva body.“