so 17.2.2018 |

Zápas Dukla Praha - Strakonice

Ve slušné divácké kulise Dukla Praha nad soupeřem ze Strakonic od začátku vedla a svého protivníka přehrávala. Dost šancí domácím ale pochytal hostující brankář Mráz, a proto rozdíl byl dlouho maximálně čtyřbrankový. Ve druhé půli se situace opakovala, ke zlomu došlo ve 45. minutě, kdy ze stavu 24:21 Dukla odskočila na 27:21 a tím zápas definitivně zlomila na svoji stranu

Roman Marienka, HBC Strakonice 1921: „Dnes se nám tolik nedařilo jako v minulém utkání, domácí byli pohyblivější. Je trochu škoda, že za stavu 19:18 pro Duklu, kdy jsme šli do brejku, jsme to nedokázali dotáhnout do branky a pomalu nám docházely síly. Starší už neměli tolik sil a pro mladé hráče je to ještě příliš těžké zvládnout takový zápas.“

Daniel Čurda, sportovní ředitel Dukly Praha: „Věděli jsme, že nás čeká houževnatý soupeř a to se potvrdilo. Strakonice se snaží hrát rychlou a pohyblivou házenou s rotací spojek a tlačí se do druhé vlny, zejména v závěru poločasu nám to dělalo problémy. Nicméně, pokud bychom proměňovali šance, mohli jsme mít větší náskok už dříve, takhle jsme se sami dostávali pod tlak. Souhlasím, že důležitý okamžik byl za stavu 19:18, kdy se soupeř nedostal na remízu a my jsme naopak dokázali odskočit a v závěru už jsme měli více sil a také širší a kvalitnější kádr a utkání jsme dovedli relativně v klidu do vítězného konce. Dnes mě mrzí velký počet jasných nedaných šancí, naštěstí nás to body nestálo.“