st 28.3.2018 |

Zápas Lovosice - Strakonice

Lovci dostáli v domácím zápase proti týmu Strakonic roli favorita. První poločas byl vyrovnaný, házenkáři Lovosic si sice vypracovali čtyřbrankový náskok (12:8), o pět minut později se ale Strakoničtí dotáhli na rozdíl branky a jediný gól dělil oba týmy i o přestávce. Hned v úvodu druhého poločasu Lovci soupeři znovu odskočili a to rovnou na rozdíl šesti gólů (27:21), ani tak ale nebylo rozhodnuto a pěti brankami v řadě mezi 48. a 53. minutou manko stáhli házenkáři Strakonic znovu na jediný gól (31:30). Závěr nakonec přesto ovládli Severočeši. Skórovali rovněž pětkrát v řadě, znovu si vypracovali bezpečný odstup 36:30, který pak přetavili ve vítězství.

Roman Marienka, trenér HBC Strakonice 1921: „Gratuluji domácím k vítězství. Dnešní utkání bylo stejné jako to minulé s Karvinou, kdy nám v posledních deseti minutách došly síly s ohledem na úzký kádr. Nedokázali jsme proměnit některé šance a udělali jsme i technické chyby. V průběhu zápasu jsme dokázali domácí dostat hodně pod tlak, když jsme nepříznivý stav minus šest branek dokázali zkorigovat na rozdíl jediného gólu. V tu chvíli jsme docela dobře bránili. Za mne slušně odehraný zápas a přejeme Lovosicím hodně štěstí v nadstavbě.“

Milan Berka, trenér HK FCC Město Lovosice: „Pro nás to byl podle očekávání těžký zápas. I když jsou Strakonice poslední, tak se prezentují velice bojovnou a dobrou házenou. Bohužel nám v první půli chyběla agresivita v obraně, což byla naše přednost v předchozích duelech s tímto soupeřem. Dnes jsme nedokázali donutit dobrou obranou soupeře k chybám. Ze začátku vůbec nespolupracovala obrana a brankář, i proto jsme dostali v první půli osmnáct branek. I celkových třicet jedna je hodně. S touto činností nejsem spokojen. Ale splnili jsme hlavní cíl v podobě dvou bodů, zápas nebyl rozhodně jednoduchý. Jsem rád, že už teď víme, že budeme nejhůře třetí. Teď se těšíme na odpočinek a po Velikonocích se začneme připravovat na play-off.“