14.kolo, pátek 14.12.2018

TAL
30:29(14:15)
FMK

Sedmimetrové hody: 4/3 - 7/6. Vyloučení: 7:6 (ČK Stržínek). Rozhodčí: Valášek, Vychodil. Diváků: 480.
Talent M.A.T.Plzeň: Douda 7/3, Stehlík a Šíra 6

Pepino SKP Frýdek-Místek: Kocich 9/5, Petrovský 6, Strack 4

Plzeňští zahodili hned v úvodu čtyři jasné šance, přesto v šesté minutě vedli 3:1. Jenže Frýdek brzy srovnal krok a po zbytek poločasu byl vždy napřed. Domácí jen dotahovali jeho dvoubrankový náskok. Sice několikrát vyrovnali (8:8, 10:10), ale soupeř jim vždy znovu odskočil. Když tři minuty před půlí nedal Stehlík sedmičku, bylo to dokonce o tři góly (12:15). Naději Talentu zvýšila Šmídova chycená sedmička a dva góly pivota Šíry v poslední minutě, do kabin se tedy šlo za stavu 14:15. Už v závěru poločasu posadil domácí kouč na střídačku klíčové hráče M. Tonara, Vinkelhöfera a Stehlíka, i druhou půli začal bez nich. Jenže obraz hry se dlouho neměnil, ještě ve 39. Minutě byl Frýdek o dvě branky napřed (16:18). Teprve pak přišel zvrat, když se jednou trefil Bičiště a dvakrát Douda, rázem šli do vedení Plzeňští (19:18). A těsný náskok udrželi i v nervózním závěru, střelecky se probudil Stehlík a Douda, naděje hostů držel kanonýr Kocich, jenž byl neomylný i při sedmičkách. Definitivu vítězství domácích dal v poslední minutě Šindelář, který z pivota zvyšoval na 30:28, hostující Bosák už pak jen zkorigoval výsledek.

Ohlasy trenérů

Michal Tonar st., trenér Talentu Robstav-M.A.T. Plzeň: „Frýdek potvrdil, že je právem v tabulce nahoře, patří k tomu lepšímu v extralize. Má dobře složený mančaft, který šlape. Z naší strany tam zase byla spousta zahozených šancí, první čtyři akce jsme nedali z jasných pozic. Je cítit, že mančaft není v pohodě a to se při současné vyrovnanosti extraligy projeví. Byli jsme domluvení na nějaké taktice, ale kluci na to zapomínali. Je potřeba ty situace dohrávat podle toho, jak si řekneme. Na té koncovce musíme zapracovat, ta nás sráží strašným způsobem. Pozitivní je, že dneska naskočili kluci z lavičky a celkem to zvládli.“

Jiří Kekrt, trenér Pepino SKP Frýdek-Místek: „Myslím si dělba bodů by byla spravedlivější. Oba celky dělaly dost chyb, zahazovaly vyložené šance. I když divácky to asi bylo zajímavé utkání. Věděli jsme, že jedeme do jámy lvové. Bylo jasné, že Plzeň nebude chtít po porážce s Duklou další zaváhání. A dopadlo to, jak to dopadlo.“