so 21.9.2019 |

Zápas Nové Veselí - Jičín

Zápas třetího kola přinesl vyrovnanou bitvu domácího Nového Veselí proti týmu z Jičína. Až do 20. minuty se oba týmy držely v rozpětí maximálně jedné branky. Poté přišel tlak hostujícího týmu, který se ujal díky čtyřem přesným zásahům vedení 11:8. Domácí se snažili zpřesnit hru a minimalizovat množství ztrát, Jičín byl ovšem na hru domácích skvěle připraven. Ve 22. minutě došlo k poranění hlavy domácího brankáře Michala Studeného, kterého tak musel nahradit Adrian Šimovček, který se v průběhu zápasu rozchytal k velmi dobrému výkonu. Poločas vyzněl lépe pro hostující tým poměrem 16:12. Do druhé půle vstoupil domácí tým s touhou otočit výsledek v domácím prostředí a ve fantastické atmosféře ve svůj prospěch. Zlepšený týmový výkon vedl k vyrovnání skóre na 20:20 ve 45. minutě. Skvělý střelecký výkon předvedl na pravém křídle Luboš Bartůněk a střední spojka Martin Kocich. Nové Veselí zpřesnilo hru a dokázalo se dostat do trháku, když vedlo v 55. minutě už 27:22. Jičín se snažil zvrátit zápas, hráči domácího celku ovšem bojovali až do posledních sekund a zvítězili 30:24.

Pavel Hladík, trenér TJ Sokol Nové Veselí: „Nejdříve bych chtěl poděkovat Jičínu za to, že dnešní utkání mělo skvělou úroveň a fanoušky muselo ohromně bavit, protože to dnes bylo jako na houpačce. Jičín zahrál fantasticky první půli, kdy na nás byl výborně připravený a využil každé naší chyby, potrestal každou naši ztrátu. Hrozně si vážím druhé půle, kdy jsme jako nový tým ukázali obrovskou morálku. Jičínu možná také, přes to obrovské tempo, které hráli v prvním poločase, došly síly. Navíc měli v nohách středeční těžký zápas s Karvinou, kdy bodovali doma. Právě proto jsme čekali, že Jičín tady bude hrát uvolněně a na hraně svých možností, protože sem jel v naprostém klidu. Proto si moc vážím toho, co jsme předvedli a co jsme vybojovali v druhé půlce. Chtěl bych říct, že za ty poslední tři čtyři zápasy, co jsme s Jičínem hráli, to byl nejlepším a nejkorektnější zápas i co se týče laviček, a bylo to skvělé. Moc si vážím této výhry, děkuji hráčům i fanouškům.“

Petr Mašát, trenér HBC Jičín: „Nejprve bych chtěl pogratulovat domácím k vítězství. Byl to vlastně zápas dvou poločasů, tak zatím asi jako naše výkony v prvních dvou kolech – první poločas byl hodně špatný, druhý byl lepší, tak to samé jsme předvedli dnes v jednom zápase. První poločas jsme plnili, jak v obraně, útoku, tak přechodné fázi to, co jsme si představovali. Škoda jen toho 12. gólu domácích, mohli jsme jít do poločasu s pěti gólovým vedením. Z manšaftu jsem cítil sílu a věřil jsem, že zápas dnes dovedeme do vítězného konce. Bohužel, role se obrátily, přestože jsme hráče upozorňovali, že Veselí po prvním poločase neřeklo poslední slovo. Nezvládli jsme situaci, a také se domácímu týmu rozchytal druhý gólman Šimovček, který měl na výkonu také značný podíl. Mrzí mě, že mladí hráči zatím nezvládají stresové situace a tlak. Takto jsme vítězství domácím prakticky naservírovali, i když samozřejmě se o to zapříčinili svým zlepšeným výkonem. Z jedné části velká pochvala pro můj tým za první poločas, na druhou stranu pokárání za poločas druhý.“