VES

Vyloučení: 4:5. Sedmimetrové hody: 3/2:3/1. Rozhodčí: Kozler, Zych. Diváků: 310
Talent M.A.T.Plzeň: J. Tonar 6/1, Nejdl 5, Vinkelhöfer 4

TJ Sokol Nové Veselí: Turčenko 5, Sekulič 4, Bartůněk a Ptáčník 3.

Začátek zápasu patřil hostům, po deseti minutách Talent prohrával 4:6. Poměrně brzy však srovnal krok, potom šlo Nové Veselí ještě jednou do vedení – 7:8, když se v 16. minutě střelecky prosadil srbský pivot Sekulič. Osm minut před přestávkou to bylo nerozhodně 10:10, ale pak domácí tým odskočil i díky dvěma proměněným trhákům Ivančeva na 13:10 a v poločase už měl náskok dokonce čtyřgólový – 15:11. Pět minut po změně stran chytil gólman Šmíd sedmičku Kocichovi a jako by tak definitivně zlomit odpor soupeř. Přestože domácí několikrát propásli šanci zvýšit svůj náskok, stále si udržovali pohodové vedení. Nejméně to vylo 23:20 ve 49. minutě, a i když v závěru oba trenéři prostřídali sestavy, narostl rozdíl ve skóre až na osm branek – 31:23 pro domácí. V závěru si připsal premiérové trefy v extralize i Fliegel. Nejlepším střelcem Talentu byl ale s pěti góly Jakub Tonar, zdatně mu sekundoval Nejdl, jenž se trefil pětkrát. Stejně branek dal i Ukrajinec ve službách hostů Turčenko.

Ohlasy trenérů

Michal Tonar, trenér Talentu M.A.T. Plzeň: „Začátek byl z naší strany vlažnější, dali jsme soupeři čuchnout a oni razantně trestali naše chyby. Asi máme dieslové motory, pomaleji se rozjíždíme. Postupně jsme si ale vybudovali náskok, konečný výsledek je výborný. Důležité bylo, že jsme ještě do poločasu otočili vývoj skóre. Ale stálo nás to zbytečně moc sil. “

Pavel Hladík, trenét TJ Sokol Nové Veselí: „Plzeň vyhrála zaslouženě. Nám se dařilo asi tak 18 minut předvádět házenou, jakou jsme chtěli. Chvílemi jsme i Plzeň přehrávali, ale potom náš nově poskládaný tým nedokázal udržet stanovenou taktiku. Hráli jsme až příliš individuálně, zkrátili jsme útoky a dělali jsme chyby, které soupeř trestal. To byla nevyzrálost, podobně jsme na ni doplatili už na Dukle. Těžko můžeme v Plzni pomýšlet na dobrý výsledek, když nedáme v klíčových fázích dvě sedmičky, to nás srazilo. Plzeň však ve druhé půli ukázala kvalitu.“