so 19.10.2019 |

Zápas Hranice - Lovosice

Lovosice na sedmém, Hranice na osmém místě, oba týmy na kontě shodně čtyři body. Taková byla bilance prvních sobotních soupeřů před vzájemným soubojem. Začátek zápasu vyšel lépe hostujícímu týmu, který si díky dobře chytajícímu golmánovi Ranglovi vypracoval v sedmé minutě náskok čtyř gólů. Hranice se po nevydařeném začátku začaly prosazovat v útočné fázi a pomalu umazávaly náskok hostů. V hranické hale byla k vidění rychlá a pohledná házená. Po mnoha neproměněných šancích na obou stranách si Lovci udrželi mírný náskok dvou branek do druhého poločasu. Do něj vstoupily opět s lepším nasazením Lovosice a zvýraznily svůj náskok na 4 branky. Netrvalo dlouho a Hranice se díky skvělým zákrokům Kučerky vrátily zpět do zápasu a ve 47. minutě po individuálním prosazení Jana Muchy bylo srovnáno za stavu 22:22. Poslední dvě minuty přinesly infarktový závěr, když hosté mohli srovnat, ale v bráně tomu zabránil po skvělém zákroku Kučerka. Hraničtí se prosadili ještě i v samém závěru utkání a po třech prohraných domácích utkání vítězí 29:27.

Miroslav Bartoň, trenér Cementu Hranice: „Tady to utkání bylo z naší strany hodně důležité. Už by to bylo po třetí, co jsme doma nebodovali. Velice jsme se na to připravovali, ale v Českém poháru se nám zranili dva hráči základní sestavy. Museli jsme povolat kluky, s kterýma máme dohodu jen v nejnutnějším případě. V prvním poločase jsme se hledali, hlavně jsme neproměňovali vyložené šance. Naštěstí nám soupeř neodskočil do poločasu na více než dvě branky. Druhá půle je pro nás ve všech zápasech jak herně, tak i výsledkově lepší. Jsem rád, že když jsme to dotáhli na remízu, tak se nám to do třetice povedlo urvat. Když v závěru jsme udělali nesmyslné technické chyby, ale díky Kučerkovi v brance jsme to udrželi. Myslím si, že jsme si ty body dneska zasloužili.“

Pavel Farář, trenér HK FCC Město Lovosice: „Těžko se mi to hodnotí, protože je to další z řady zápasů, kdy jsme dobře začali. Vytvořili jsme si čtyř brankový náskok, který jsme nějak udržovali do poločasu. V druhé půli jsme nedali tři náskoky a tým si přestal věřit, že může zvítězit. Konec jste viděli sami. Když jsme mohli minimálně remizovat, tak jsme nedali zase dva náskoky ze šestky. Nebyli jsme schopni ubránit z posledních osmi útoků ani jeden. Bohužel, na tohle nemůžeme vyhrát.“