ne 8.12.2019 |

Zápas Plzeň - Brno

Domácí pustili v nedělním dopoledni Brno do vedení pouze jednou, když hosté po vedoucím gólu Ivančeva otočili brankami Bosáka a Horuta na 1:2. Potom už ale jen dotahovali náskok mistrovského Talentu. Ale ten až v polovině první půle odskočil na větší brankový rozdíl – 10:7 ve 14. minutě. Brno pak ještě jednou dokázalo snížit, ale od chvíle, kdy Horut zahodil sedmičku narůstalo už skóre jen ve prospěch domácích. Až na 18:12, teprve dvě góly ve 30. minutě hosté snížili na poločasových 18:14. A když hned po změně stran dali brněnští házenkáři další dva góly, bylo jasnné, že je zaděláno na drama. Po deseti minutách druhé půle to bylo 24:22. Jenže pak Brno nedalo osm minut gól a Talent soupeři ve dvojnásobné přesilovce znovu odskočil až na pět branek – 29:24 v 50. minutě. Ale hosté neskládali zbraně a dotáhli až na 30:29 pět minut před koncem, pak se ale čtyřikrát za sebou prosadili domácí a definitivně rozhodli. Nakonec vyhráli 34:31.

Michal Tonar, trenér Talentu M.A.T. Plzeň: „Dneska budu hodně kritický, nepředvedli jsme vůbec dobrý výkon. Neviděl jsem tam nic pozitivního. Bylo by dobře, aby se celý mančaft zamyslel, co jsme tam předváděli. Obrana byla měkká, nefungovalo to. Zdá se mi, že si po divokém vítězství v Kopřivnici myslíme, že každého soupeře přestřílíme. Tudy ale cesta nevede. Do pohárového semifinále v Novém Veselí máme dva dny, aby si to kluci srovnali v hlavách. Takový způsob házené my praktikovat nehodláme. Nějaká únava z náročného programu tam může být, to beru, ale nám chyběl pohyb. A hlavně v obraně nás Brno přehrávalo jednoduchými věcmi, chybí mi tam víc důrazu.“

Ivo Vávra, trenér SKKP Handball Brno: „Byli jsme na Plzeň připravení, z naší strany to byl dobrý výkon. Rozhodla větší individuální kvalita domácích hráčů. My jsme možná udělali pár zbytečných chyb, které nás stály zápas, nedali jsme tři sedmičky. Takové chyby Plzeň trestá. Ale bojovali jsme šedesát minut, nevzdávali jsme se. Zápas se definitivně zlomil v přesilovce domácích.“