út 22.12.2020 |

Zápas Hranice - Zubří

V předvánočním období 22. prosince se hrála dohrávka 7. kola STRABAG Rail extraligy mezi celky Hranic a Zubří. Obě mužstva věděla, že bojují o důležité body a o průběžné osmé místo v tabulce. Začátek zápasu nasvědčoval tomu, že se bude jednat o takový boj v duchu derby. V průběhu utkání bylo vidět více výkonů brankářů a kvalitních obran než pohledná útočná fáze a nebyly to žádné střelecké hody. O tom také vypovídaly vstřelené góly obou týmů. Avšak domácí se dostali na vyšší brankový odskok v 8. minutě zápasu, kdy zvyšoval Brož na 4:1. Do 23. minuty si Hranice své vedení o tři góly držely, než hostující celek svými třemi postupnými góly srovnal na 6:6. Po neproměněné sedmičce Čadry se Zubří chopilo šance a do druhého poločasu si odneslo jednobrankové vedení. Druhý poločas se nesl ve stejném duchu jako ten první. Zubří si na začátku druhého poločasu vypracovalo tříbrankový náskok, díky střelcům Hlinky a Mořkovského. Zubří si svůj náskok drželo pouze do 53. minuty utkání, kdy po proměněných sedmičkách mladého Rumiana a brance z postupného útoku srovnal Mucha na 15:15. Závěr utkání byl dramatický a hodně napínavý, avšak domácí Hranice nakonec byly šťastnější a snahu v závěru přetavily v jejich vítězství. Zubří odjíždí z Hranic tentokrát bez bodů a Cement si zajistil osmou příčku v tabulce STRABAG Rail extraligy.

„Určitě jsem daleko spokojenější, protože po zápase v Maloměřicích jsem měl těžké dny a těžké sny. A ani moc jsme o tom zápase s hráči nemluvili, aby to na ně nějak nedoléhalo nebo na ně nespadla nějaká deka. Věděli jsme, že nás čeká těžší soupeř než Maloměřice ke vší úctě k Maloměřicím. V dnešním utkání určitě převažovaly kvalitní obrany a výkony gólmanů nad útočnou hrou. Dnes bylo také strašně moc zbytečných technických chyb, neproměněných šancí ač už na jedné nebo na druhé straně. Byl to dneska takový boj, protože se Zubří taky nachází kolem osmé příčky v tabulce. Kdybychom nezaváhali v Maloměřicích, tak se nacházíme po dnešním utkání určitě v klidnějších vlnách,“ řekl po zápase Jaroslav Hudeček, trenér Cementu Hranice.