st 25.11.2020 |

Zápas Nové Veselí - Lovosice

Do utkání vstoupil domácí tým úspěšnou trefou Kocicha a ujal se vedení. Následovalo několik neproměněných střel a technických chyb domácích, které hostující hráče nakopli, a začali skóre postupně přelévat na svoji stranu. V 13. minutě tak svítilo na světelné tabuli skóre 2:6. Domácí trenér reagoval oddechovým časem, který hráče Sokola povzbudil, a dokázali skóre korigovat na 5:7, a po dalších dobrých akcích také na 7:8 v 23. minutě. Druhý oddechový čas, který si vzal tentokrát hostující trenér, měl podobný efekt jako v prvním případě. Družstvo Lovosic dokázalo rovněž reagovat a odskočilo Veselí na rozdíl pěti branek. Domácí dokázali do poločasu už pouze korigovat na 8:12.

Hostující tým navázal na dobrý konec prvního poločasu a hned v úvodu toho druhého odskočil domácím na rozdíl 8:14 po gólech nejlepšího střelce hostí v dnešním utkání Lukáše Malého a Jana Kupy. Skóre pro domácí korigoval Filip Bartůněk, který na levém křídle nahradil staršího bratra Luboše, který se zranil při víkendovém zápase na Kypru. Domácí hráči se snažili zvrátit nepříznivý vývoj utkání, avšak zlepšit efektivitu v útoku se Novému Veselí stále nedařilo. Během druhého poločasu si dokázali Lovosice vybudovat až sedmibrankový náskok, který už nedokázali domácí hráči výrazně korigovat. I přes mírné snížení skóre, odskočili hostující Lovosice v posledních vteřinách opět do sedmibrankového rozdílu a odváží si tak z Vysočiny dva body.

Peter Kostka, trenér TJ Sokol Nové Veselí: „Upřímně musím říct, že jsme dnes odehráli náš nejhorší zápas v aktuální sezóně. Doslova den blbec. Velmi mě to mrzí. Takovým způsobem nemůžeme hrát domácí zápasy. Měli jsme to dobře rozehrané, měli jsme několik čistých šancí, kdy jsme mohli jít do komfortního náskoku. Okay, neproměnili jsme, ale pak to na nás padlo. I to se může stát, ale potom je třeba jít přes bojovnost, vyvolat konflikt, i za cenu, že to bude bolet. Ale jdeme bojovat za znak, co máme na hrudi, ale dnes jsme dali hlavy dolů, a už to nebylo o házené. Každý už vyhlížel, kdy bude konec toho trápení. Já se omlouvám lidem, kteří tento zápas sledovali. Já kdybych ho sledoval, tak v patnácté minutě druhého poločasu vypínám televizi. To jsem řekl i hráčům v kabině. Není prohra jako prohra. Tato prohra až takový smysl nemá, prostě jsme si nevěřili. My potřebuje konečně vítězství, které bude třeba po nepěkném výkonu, které bude třeba jenom o gól, abychom se znovu nastartovali. My se porážíme sami, tento soupeř nebyl lepší a už vůbec ne o tolik gólů. Pořád se opakují ty stejné věci, tři čtyři zahozené šance a potom padnou hlavy dolů a přestáváme si věřit, vzniká pasivita v útoku – jeden nabízí druhému, aby zakončil, takže to je ten problém. Brankáři nás celkem podrželi, chytali dobře. Zejména Adrián Šimovček nás podržel v druhém poločase, chytal výborně. V obraně problém nebyl, problém byl útok. Zkoušeli jsme hru bez brankáře, zkoušeli jsme různé varianty. Dnes to ale nebylo až tak o systému, bylo to o našem malém sebevědomí v momentech, kdy se nám přestalo dařit. Chyběla nám ta jiskra, kterou jsme měli od začátku sezóny. Pevně věřím, že to bude výjimka, která bude potvrzovat pravidlo.“

Roman Jelínek, trenér HK FCC Město Lovosice: „My jsme samozřejmě spokojení s vítězstvím a jsme rádi, že se nám povedlo navázat na zápas v Kopřivnici. Je to naše asi druhé vítězství po docela dlouhé době a jsem rád, že jsme potvrdili ten trend stoupající výkonosti, co se týká naší hry. Dneska jsme si myslím, že suprově fungovala obrana, vzadu to jistil Honza Hrdlička, který podal fantastický výkon. Trošku jsem kritický k útoku, protože tam jsme měli pasáže, kdy jsme hráli bez tlaku, a nebylo to úplně podle našich představ. Ale jsme rádi, že jsme to dotáhli do úspěšného konce.“