st 16.12.2020 |

Zápas Jičín - Nové Veselí

V předehrávce 15. kola házenkářské STRABAG Rail Extraligy přivítali jičínští házenkáři tým Nového Veselí. V prvním poločase se dařilo více domácím, kteří vyjma prvních minut byli neustále ve vedení. Veselí doplácelo na technické chyby a nedůraz v obraně. Na konci 20. minuty Ronal vedl rozdílem pěti branek. Hosté ale dokázali zapnout. Náskok Jičínských postupně snižovali a do druhé půle si přenesli hratelnou tříbrankovou ztrátu (17:14). Cenné dva body za vítězství nakonec oslavil Jičín, který měl prakticky celý druhý poločas utkání pod kontrolou a jasně si šel za výhrou.

Petr Mašát, trenér HBC Ronal Jičín, byl spokojený s tím, že se týmu daří narušit nepříznivou sérii. „Pro nás to jsou důležité body po té sérií třech neúspěchů. Jsem rád, že jsme to dnes zvládli, i když ten začátek utkání pro nás nebyl úplně ideální. Prohrávali jsme 1:3, ale dokázali jsme se vzpamatovat a skóre obrátit na 6:3. Poté už jsme si průběh utkání kontrolovali,“ řekl Mašát a ke druhé půli dodal: „Ve druhém poločase jsme dokázali odskočit až na rozdíl osmi gólů, každopádně mě mrzí, že jsme naší splašeností a technickými chybami dovolili soupeři stáhnout rozdíl na čtyři branky. Naštěstí jsme si koncovku pohlídali a pro nás to jsou strašně důležité dva body, které nám zajistili klid před Vánocemi.“

Ondřej Šulc, spojka HBC Ronal Jičín, také viděl rezervy svého týmu: „Dnes jsme sice zvítězili, ale druhý poločas neměl takové parametry, jaké jsme chtěli. Byl hrozně kostrbatý, upracovaný. Nemělo to takovou plynulost a postrádalo to drive. Spíše už to byla taková motaná, kdy jsme hledali jeden druhého, než aby to vzal někdo pořádně na sebe a po hlavě zakončil. Ale na druhou stranu jsme nutili soupeře k technickým chybám. Měli jsme výborně pokrytého pivota, střední zadní blok v tom druhém poločase výborně pracoval. Aktivita v naší obraně byla velmi dobrá. Nicméně jsme se klasicky nevyvarovali naší hluché desetimutovce a dovolili jsme Veselí stáhnout náskok. Tomu se musíme naučit předcházet, protože by se nám to s těžším soupeřem mohlo vymstít.“

Na straně hostujícího celku Nového Veselí vládlo přirozeně zklamání: „Je to pro nás škoda, protože jsme se dokázali několikrát vrátit do zápasu. Byli jsme na rozdílu dvou gólů a potom jsme lehkovážně ztratili kontakt technickou chybou. V prvním poločase jsme špatně řešili záběhy křídla, nebyli jsme důslední na Šulce a největší naší chybou bylo, že jsme to tlačili do pivota, kterého si domácí ve dvou pohlídali. Chyběla nám střelba z dálky, tam byl ten největší problém. Na konci zápasu jsme šli do vabanku a zkusili změnit obranu na 1-5. Měli jsme šanci se vrátit do zápasu, ale bohužel jsme zahodili jasné šance. Ale to o výsledku nerozhodlo. Rozhodnul první poločas, kdy jsme nedůsledně bránili a neměli jsme takovou kvalitu v zakončení z devítimetrového hodu,“ hodnotil trenér Nového Veselí Peter Kostka.