st 15.9.2021 |

Zápas Zubří - Brno

Zubří o víkendu zahájilo svoji cestu EHF European Cupem, na Kypru vyhrál český celek nad domácím týmem o dva góly, výkon navíc sliboval před odvetou i vyšší náskok. Pozitivně naladěni tak mohli nastoupit hráči východomoravského celku do utkání s SKKP Brno. Také hosté měli za sebou úspěšnou premiéru, v prvním kole porazili doma Jičín.

Zubří v úvodních minutách spoléhalo na góly mladých hráčů, přesně mířili Lukáš Mořkovský, Matěj Havran a Bohdan Mizera. Brno se ale drželo krok napřed, Jakub Bosák po jedenácti minutách upravil skóre na 4:5. Ke slovu se ale poté přihlásila posila domácího týmu, Ondřej Mika se po svém návratu před hlasité zuberské tribuny prezentoval třemi góly v řadě. Dařilo se ale také brankářům na obou stranách, Miroslav Jurka v poslední minutě vstřelil gól na 11:10, což byl také poločasový výsledek, jelikož Brno nevyužilo sedmimetrového hodu po čase. Hosté využili svoji přesilovku v úvodu druhé části, Nikola Sekulić a Jan Zahradníček otočili na 11:13. Mezi patnáctou a dvacátou pátou minutou přišel naopak velký střelecký výpadek, čehož hráči Zubří využili, Lukáš Mořkovský pár minut před koncem zvyšoval na 21:18. Po oddychovém čase trenéra Hladíka dokázalo Brno domácí ještě jednou postrašit, Nikola Jezdimirovič dvěma góly stáhl na nejtěsnější rozdíl. Závěr si ale domácí házenkáři pohlídali, svým sedmým gólem stanovil nejlepší střelec zápasu, Lukáš Mořkovský, konečné skóre a rozhodl o třetím soutěžním vítězství Zubří v tomto ročníku.

Rozhodčí: Hájek Milan, Kozler Tomáš