ne 10.10.2021 |

Zápas Frýdek Místek - Jičín

Přeci jen se dočkali. Házenkáři Frýdku-Místku na domácí palubovce zlomili prokletí v podobě nejtěsnějších porážek a poprvé berou z utkání dva body. Naopak, Jičín se trápí, prohrál již počtvrté v řadě a propadl se na desáté místo průběžné tabulky.

Jiří Dolejší vstoupil do zápasu parádně, vstřelil tři góly v řadě a dostal tak Jičín opakovaně do jednogólového vedení. Domácí ale stav otočili, ve třinácté minutě Dalibor Mynář upravil na 6:5. Jiří Dolejší ale pokračoval v koncertu, po další gólové sérii zvyšoval v devatenácté minutě na 11:7. Po oddychovém čase ale byli na tahu hráči Frýdku, Radim Chudoba a Jan Mucha zaveleli k obratu a pět minut před koncem prvního poločasu vedl Frýdek o tři góly! Do přestávky stihl Jičín ještě snížit, Petr Freiberg vstřelil gól na 16:17 v neprospěch hostujícího Jičína, což byl také poločasový výsledek. Úvod druhého poločasu patřil domácím, Jakub Brožek zvyšoval na 20:16, Adam Gřešek v sedmatřicáté minutě na 22:17. Následně vytáhl další gólovou salvu z rukávu Vojtěch Petrovský, který ze sedmimetrového hodu zvyšoval čtvrt hodiny před koncem na 27:20. Takovou ztrátu už nedokázali hostující hráči dohnat, do závěrečného hvizdu pouze stahovali narůstající manko. Jiří Dolejší zápas ukončil gólem, který znamenal jen a pouze lehkou úpravu konečného výsledku. Na oslavách Frýdku z prvního extraligového vítězství se nezměnilo vůbec nic,

Rozhodčí: Králíček Jiří, Letev Milan