so 16.10.2021 |

Zápas Brno - Lovosice

Dva týmy s velmi dobrou formou se potkaly v Brně. Na palubovku Králova Pole, které drželo dvě výhry v řadě, přijely Lovosice, pyšnící se v rámci Extraligy šňůrou delší ještě o jedno utkání. Předpoklady se naplnily, vyrovnané utkání bohaté na góly nakonec nejtěsnějším možným způsobem vyhráli domácí, kteří nadále stoupají tabulkou směrem vzhůru.

První gól vstřelil až skoro po třech minutách domácí Martin Kocich, o odpověď se postaral Lukáš Malý. Za stavu 3:3 se prosadil Jaroslav Trkovský, po něm vstřelil gól David Kylíšek a na 6:3 ve prospěch Lovosic zvyšoval Jiří Motl, jehož gól byl signálem pro domácí lavičku k oddychovému času. Brno ale po krátké poradě doslova ovládlo hřiště, Erik Žvak nastartoval osmigólovou sérii domácích, opakovaně mířil přesně Jakub Bosák a po patnácti minutách zvyšoval na 11:6 Martin Kocich. Až po více jak devíti minutách vstřelil sedmý gól Lovosic Jan Kupa. V závěrečných minutách snížily Lovosice na mnohem přijatelnější rozdíl tří branek, o což se postaral především opět Jan Kupa spolu s Jiřím Motlem. Ve druhém poločase se dostali Lovci na rozdíl jediné branky a na dostřel se drželi až do jedenácté minuty. Poté se Brno znovu utrhlo, na 22:19 zvyšoval Dušan Živanov, ten samý hráč v devětačtyřicáté minutě upravil skóre na 24:21. Utkání ale stále nekončilo, při chuti byl Jiří Motl a Jaroslav Trkovský, kteří otočili skóre a minutu a půl před závěrečným hvizdem vedly Lovosice o gól. V hektických závěrečných třech minutách padly hned tři tresty, jedna červená karta pro hostujícího Jiřího Boučka a hned sedm gólů! Ty nejdůležitější si pro sebe schoval Dušan Živanov. Během patnácti vteřin nejen vyrovnal, ale znovu dostal domácí do vedení. Na 29:29 vyrovnával půl minuty před koncem Lukáš Malý, o vítězi rozhodl znovu Dušan Živanov. Hrdina okamžiku vystřílel Brnu třetí extraligové vítězství v řadě, Lovosice poprvé prohrály v této sezóně na soupeřově palubovce.

Rozhodčí: Friedel Pavel, Kučerka Tomáš