HCB Karviná
Zápasy
so 1.10.2022 | Redakce

Ani po šestém kole jsme nenašli přemožitele

Zápasové menu

Byť se Kopřivnice v dnešní přestřelce držela na dostřel, nepodařilo se ji ohrozit naši prozatímní extraligovou neporazitelnost. Kladem utkání je určitě to, že na závěr se do hry dostali i dorostenci a mohli okusit první extraligové minuty.

V dnešní sestavě se objevili i někteří dorostenci Klus s Krawczukem a Kubisou, kteří zasáhli do středečního pohárového utkání v Rožnově pod Radhoštěm. Na marodku k Solákovi a Růžovi totiž přibyli Čadra s Užekem a tak tyti budoucí naděje dostaly tuto příležitost.

Vstup do utkání jsme měli pomalejší a první minuty patřily spíše hostům. Ti vedli v šesté minutě 2:4 a my se nějak nemohli rozjet. Hned od začátku ale výborně chytal, jak je jeho dobrým zvykem v této sezóně, Petr Mokroš. S přibývajícími minutami se k němu přidali i hráči v poli a desáté minutě bylo srovnáno na 5:5. Potom se už rozjel brankostroj našich a na branku hostí se valil jeden útok za druhým. Do konce poločasu jsme dali dalších šestnáct branek a do šaten jsme odešli s náskokem šesti branek za stavu 21:15.

Začátek druhé půle byl zase o něco pomalejší, trochu podobný první půli. Nicméně náskok jsme si drželi, i když hosté pořád kousali a na chvíli snížili i na rozdíl čtyř branek (25:21). Poté se ale prosadil Skalický a vzápětí přidal branku nejlepší střelec utkání ptáčník, a bylo to opět o šest. A tento náskok už se ukázal rozhodujícím. Hosté už se nedokázali znovu přiblížit a naši hráči mohli na konci slavit šesté vítězství v sezóně.

Další utkání nás čeká už ve středu 5. 10. na horké půdě Lovosic, které se letos prezentují velmi slušnou formou a prohrály zatím jen s Plzní.

Statistiky hráčů


Bohužel statistiky nejsou k dispozici

Statistiky brankářů


Bohužel statistiky nejsou k dispozici

Ohlasy k utkání

Michal Brůna, trenér HCB Karviná: „Ještě 15 min do konce nebylo naše vítězství jisté. Kopřivnice jako vždy kousala do samého konce. Jsem rád, že se naši dorostenci dostali aspoň na chvíli na hřiště a poprvé čuchli k extralize.“

Matěj Pelák, spojka HCB Karviná: „Jsem rád, že v poslední době dostávám dost šancí. Před utkáním bývám vždy dost nervózní a to bylo poznat v minulých zápasech, kdy jsem nepodal výkon podle svých představ. A tak jsem rád, že dneska to bylo lepší a dařilo se mi podstatně lépe.“

Aleš Chrastina, trenér KH Kopřivnice: „V prvním poločase jsme nezačali dobře, nefungovala nám vůbec defenziva, ať už obrana, ve které byly velké díry, a také v brance to nebylo ono. Na druhé straně jsme něco neproměnili a z toho vyplynulo 21 gólů v naší síti. V druhém poločase jsme obranu o něco zlepšili, ale opět jsme něco neproměnili a ke konci nám už docházely síly. Máme úzký kádr a oproti Karviné určitě i méně natrénováno.“