HCB Karviná
Zápasy
čt 13.2.2020 |

Body tentokrát zůstaly v Praze

Zápasové menu

V souboji dvou soupeřů, kteří reprezentují naši házenou v pohárové Evropě byli šťastnější Pražané. Tím se od nás odpoutali v tabulce Strabag Rail Extraligy a osamostatnili se na druhém místě.

Předehrávkou osmnáctého kola pokračoval pro oba týmy nabitý únorový program. Domácí to měli přece jen o trošku snadnější vzhledem k tomu, že o víkendu a ani včera nemuseli cestovat. Zato naši hráči měli za sebou složité cestování z Madeiry.

Na začátku to ale vůbec nebylo poznat. Naopak, působili jsme svěžím dojmem a dá se říct, že jsme Duklu přehrávali. Začátek byl spíše opatrnější a v desáté minutě byl stav 3:3. Tedy žádné brankové hody. Poté přišly naše chvíle. Během pár minut jsme si vytvořili náskok čtyř branek. Marjanovič si připsal několik dobrých zákroků a v útoku jsme se celkem snadno prosazovali dobrou hrou. Ve 22. minutě střídal nevýrazného Petržalu v brance Dukly mladý Votava. Do přestávky se obraz hry už nezměnil. Těsně před poločasovým hvizdem jsme vedli už o pět branek (11:16) a vytvořili jsme si tak skvělou výchozí pozici před druhou půlí. Její začátek nám ještě vycházel podobně jako nám vyšla první.

Ve 34. minutě dostal přímou červenou kartu Zbránek za zásah do obličeje, ale skóre bylo pořád zhruba o čtyři až pět branek, pro nás. Pak přišla naše slabší pasáž, která nakopla domácí. Nedařilo se už tolik Nemovi v naší brance a naopak Votava si připisoval jeden podařený zákrok za druhým. Dukla začala stahovat a šňůrou čtyř branek v řadě dokázala srovnat. Ve 49. minutě se domácí poprvé ujali vedení a to 24:23. V této fázi jsme se nemohli zejména prosadit v útoku. Za chvíli to bylo 26:23 pro domácí a my bohužel zahazovali jeden útok za druhým. Zmar vyvrcholil v 55. minutě když Marek Monczka neproměnil sedmičku a náskok domácích tak pořád byl tříbrankový. V samotném závěru nám už došly síly a Dukla si tak připsala velmi cenné vítězství v boji o druhou příčku tabulky.

Foto: Ladislav Adámek

Statistiky hráčů


Bohužel statistiky nejsou k dispozici

Statistiky brankářů


Bohužel statistiky nejsou k dispozici

Ohlasy k utkání

Daniel Čurda, trenér HC Dukla Praha: „ Já si toho vítězství obrovsky vážím. Chci pochválit kompletně celý tým, protože to dneska pomohli vyhrát hráči, od kterých se to tak často nečeká. Tohle přesně dělá tým týmem. Nám se dneska nedařilo v první půli, nehrálo nám to dobře, nedokázali jsme se dostat do tempa. Hráli jenom hráči s míčem. Ve druhé polovině najednou přišlo nasazení, extrémně se zlepšila obrana a zachytal brankář. Dnes nám to vyhrál týmový výkon ve druhém poločase, kdy jsme to nezabalili. Všichni si vážili toho, že jsou na hřišti a odvedli tam maximum. Za to jim chci poděkovat.“

Marek Michalisko, trenér HCB Karviná: „Pro nás samozřejmě trpká prohra navzdory tomu, že jsme měli tak dobře rozehraný první poločas. V druhém poločase přišel výpadek, který jsme bohužel nedokázali dotáhnout. Brankář Votava měl opravdu krásné zákroky, bohužel jsme zahráli ten závěr špatně a můžu akorát Dukle pogratulovat.“