HCB Karviná
Zápasy
st 2.2.2022 | Redakce

Body z derby zápasu se Zubřím zůstaly doma!

Extraliga roku 2022 začala v Karviné hned tradičním derby, které bývá často vyrovnané a dramatické. A tak tomu bylo i dnes.

Domácí hned od začátku nasadili osobní obranu na hostujícího Mořkovského a hosté pro změnu hned od začátku hráli v útoku 7-6 bez brankáře. I přesto, že bylo vidět, jak jsou oba týmy na své soupeře dobře připraveny, přibývaly přesné trefy dost rychle a záhy bylo jasné, že utkání bude bohaté na branky i přesto, že si brankáři na obou stranách připisovali řadu dobrých zákroků.

Nicméně měli jsme trochu navrch, ale hosté přesto dokázali vždy kontrovat a nám se nedařilo vybudovat si významnější náskok. Největší rozdíl v náš prospěch byl tříbrankový, ale hosté jej vždy dokázali, i díky našim chybám v obraně, snížit nebo dokonce dorovnat. Do šaten jsme tak šli s náskokem dvou branek.

Tento jsme přece jen dokázali trpělivou hrou v první půlce druhého poločasu navýšit na pět gólů a s přibývajícím časem se utkání měnilo ve střelecké dostihy mezi našim Vojtou Patzlem a hostujícím Lukášem Mořkovským. V tomto minisouboji byl sice úspěšnější Mořkovský, který nakonec zaznamenal 15 branek oproti 13 Patzlovým, ale s konečnou sirénou byl určitě spokojenější Vojta. Naši borci totiž dokázali náskok udržet a přes veškerou snahu hostů oba body zůstaly v Karviné.

Statistiky hráčů


Bohužel statistiky nejsou k dispozici

Statistiky brankářů


Bohužel statistiky nejsou k dispozici

Ohlasy k utkání

Michal Brůna, trenér HCB Karviná: „Potvrdilo se to, že se Zubřím jsou vždy vyrovnané zápasy. Dnes to bylo vyrovnané i díky našim chybám v obraně, kde jsme nedokázali uhlídat zejména hostujícího Mořkovského. Ten se prosazoval hlavně z druhé vlny. Zápas mu vyšel parádně. Z našich se v útoku dařilo Patzlovi a Solákovi. Jsem spokojen s body, méně s výkonem, zejména v obraně“

Peter David, trenér HC Zubří: „Odehráli jsme dobrý zápas, ale na to se nehraje. Zápas jsme ztratili v obraně, kde nás domácí nás přehrávali zejména jeden na jednoho. Z našich se takto prosazoval jen Mořkovský a to nestačilo. Jsme si vědomi toho, kde jsme my a kde je Karviná. Nějaký posun oproti zápasům s Karvinou, které jsme hráli doma tam, ale je a uvidíme, kam se dostaneme v play off. “

Fotogalerie