so 4.2.2023 | jméno neznámé

Cenné vítězství s lídrem tabulky!

Umístění týmů v tabulce Chance Extraligy slibovaly napínavou podívanou. Lovosice byly před zápasem první a my jsme okupovali třetí příčku. A tak bylo jasné, že se bude hrát o hodně.

To, jak nastoupily oba týmy do utkání, to jen potvrzovalo. Hráči do zápasu vletěli opravdu naplno. Na branky obou týmů se valil jeden útok za druhým, a brankáři tahali balóny ze sítě rychle za sebou. Ve třetí minutě už padlo šest branek – stav byl 3:3. Tento vývoj přiměl oba trenéry, aby zkusili vystřídat brankáře. Tu lovosickou opustil náš odchovanec Artur Adamík, a v naší vystřídal Martina Galiu Petr Mokroš, který se vrací po zranění kolene.

Rychlý spád ale nemohl vydržet napořád. Brankostroje se trochu zbrzdily, nicméně stav byl pořád vyrovnaný. Hráči na obou stranách hráli důrazně, bojovně a nic si nedarovali. V 19. minutě skóroval Patrik Fulnek a srovnával na 11:11. Hned při následující útočné akci Lovosic ale fauloval Pavla Horáka a rozhodčí po krátké poradě jeho neúmyslný zákrok do Pavlova obličeje ocenili dokonce přímou červenou kartou. Jeho absence byla pro náš tým určitě oslabením, nicméně nezbývalo než se s ní vypořádat.

A zdálo se, že to pro nás může být problém. Hosté si totiž záhy vybojovali malý náskok. Bránili velmi důrazně a my jsme měli v koncovce prvního poločasu problém se prosadit. Do šaten se šlo za stavu 14:17 pro hosty a ti tak měli lepší výchozí pozici do druhé půle.

Po přestávce naordinoval trenér Michal Brůna hráčům změnu taktiky. Začali jsme hrát hru 7 na 6 a zpočátku to vycházelo. Dokázali jsme si vypracovat šance a stahovali jsme náskok hostů. Nicméně postupem času našla obrana hostů na naši hru na dva pivoty recept, dokonce několikrát skórovali do prázdné branky po naší ztrátě míče a talk byl trenér Brůna nucený tuto taktiku opět změnit.

Ale přesto jsme to byli my, kdo měl v dalších minutách navrch. V brance se blýskl svými zákroky Petr Mokroš, ve 40. minutě srovnával Matěj Nantl na 20:20 a skóre už nenarůstalo zdaleka tak rychle jako v prvním poločase. Na obou stranách neproměnili hráči nějaké šance, ale přece jen jsme byli úspěšnější.V 55. minutě překlopil vedení na naši stranu dobře hrající Růža (25:24), nicméně to ještě nic neznamenalo. Během dvou minut si hosté vzali vedení zpět. V 57. minutě hostující Stach opět přinesl vedení hostům.

V dramatické koncovce jsme ale byli přece jen úspěšnější. Nejprve srovnal nejlepší střelec utkání Solák a vzápětí byl vyloučený hostující Heřmanovský za úmyslnou hru nohou, když tak překazil naši přihrávku do levého křídla. To znamenalo, že až do konce utkání jsme hráli přesilovku a vedení jsme si už nenechali vzít. Těsně před koncem naše vedení zpečetil Ondra Skalický a mohla tak vypuknout oslava hráčů na palubovce a taká fanoušků v hledišti.

Tyto dva bod jsou totiž velmi cenné a pořád nás udržují ve hře o umístění na špičce tabulky. Kdybychom totiž prohráli, byl by náskok Lovosic už asi nedostižný.

Artur Adamík, brankář Lovosic: „Nevyšel mi vstup do zápasu. Možná proto, že se hrálo na palubovce Karviné, kde jsem vyrostl a tak jsem byl trochu přemotivovaný. Druhý poločas už byl lepší, ale mrzí mě, že jsem nedodržel pás pokynů od trenérů. Bojovali jsme všichni a bohužel to dneska nevyšlo. V koncovce měl Peťa Mokroš dva zákroky proti Timovi, já je bohužel neměl a nějaké maličkosti nakonec rozhodly.“

Roman Jelínek, trenér Lovosic: „Vyrovnaný zápas, v podstatě jsme hráli, co jsme si řekli. V druhé půlce jsme měli snad jen čtyřicetiprocentní úspěšnost střely a to je hodně málo. Kdybychom měli aspoň nějakých 60%, což není tak velké číslo, mohlo to nakonec dopadnout jinak. Takže rozhodly neproměněné šance. Ale je to jeden zápas, nic se neděje, my jedeme dál.“

Michal Brůna, trenér HCB Karviná: „Musím říct, že jsme měli víc štěstí v koncovce a to rozhodlo. Samozřejmě nejen to, v druhé půlce naše zlepšená obrana a důležité zákroky Petra Mokroše. Lovosice už tak netahaly dopředu a tak jsme měli čas střídat do obrany vysoké hráče a to také pomohlo.“

Dominik Solák, spojka HCB Karviná: „Dnes jsem na palubovce nechal všechno. A nejen já, nepoložili jsme to, bojovali jsme, i když ten zápas se pro nás nevyvíjel moc dobře, protože jsme skoro pořád prohrávali. Lovosice hrály dobrou házenou, my jsme neproměňovali vyložené šance. Ale jak jsem už řekl, nepoložili jsme to a tak jsme nakonec zaslouženě vyhráli.“