čt 23.2.2023 | Redakce

Cenné vítězství v Novém Veselí

Nové Veselí doma ještě v této sezóně neprohrálo a nedokázaly tam vyhrát například ani týmy Plzně nebo Prešova. Dal se tak předpokládat těžký zápas. Otazník visel i nad naší sestavou, ve které jsme měli v poslední době nemocné hráče.

Ale jak Matěj Nantl, tak Adam Ptáčník už nastoupili, a to byla první dobrá zpráva před prvním hvizdem. Naši hráči začali lépe než domácí a ujali jsme se vedení (0:1, 2:4). To ale domácí samozřejmě nemohli tak nechat a brzo bylo srovnáno – na 5:5 srovnával domácí Hajko z prostoru pivota. V následujících minutách se hrálo velmi vyrovnaně a branky padaly stejně na obou stranách.,. Vždy jsme šli do jednobrankového vedení a domácí vzápětí kontrovali.

S blížícím se koncem poločasu jsme ale přece jen opět získávali převahu a náskok. Ve 24. minutě zvyšoval Dominik Solák na 10:14 v náš prospěch a domácí lavička reagovala oddechovým časem. Ten moc nezabral a do přestávky jsme vstoupili s náskokem pěti branek.

Druhý poločas byl vyrovnaný. Udržovali jsme si malý náskok. Bohužel jsme vyprodukovali i dost nevynucených chyb a ty domácí dokázali trestat. Ve 45. minutě snížili na rozdíl pouhých dvou branek (20:22), ale to byl nejmenší rozdíl ve skóre, který jsme připustili. Čtyřmi brankami v řadě jsme si opět vzali zpět uklidňující náskok (v 50. minutě 20:26). Po dalších brankách Jonáše Patzla a Dominika Soláka to bylo dokonce o sedm branek a koncovka se tak dohrávala bez nějakého většího stresu, i když domácí ještě kosmeticky upravili výsledek.

Odvezli jsme si tak z Vysočiny cenné důležité dva body pro boj o co nejlepší postavení v tabulce před play off, které se mílovými kroky blíží.

Michal Brůna, trenér HCB Karviná: „Dnes jsme zahráli, myslím si, průměrnější zápas, čímž každopádně nechci shazovat výkon Veselí, které bylo rozhodně dvakrát běhavější než my. Myslím si, že podali velmi sympatický výkon. Přijeli jsme sem s mladým hráčem Prašivkou, kterého jsme chtěli podle plánu nasadit trošku dřív, ale Veselí to nedovolilo svojí dobrou hrou, proto se dostal do hry až na konci."

Petr Široký, levé křídlo HCB Karviná:
„Nové Veselí na domácí palubovce ještě neprohrálo, a proto jsme očekávali těžký a vyrovnaný zápas. Ze začátku zápasu bylo skóre vyrovnané, ale v závěru první půle jsme odskočili na rozdíl 5 branek, který jsme do poločasu udrželi. Po přestávce přišlo pár chyb v obraně a domácí snížili naše vedení o tři góly. Přesto jsme závěr zápasu zvládli a získali cenné dva body. Jsem rád, že to byl nakonec klidnější zápas a ještě radši, že jsem mohl přispět týmu k vítězství.

Ondřej Skalický, levé křídlo HC Karviná:
„Na nás byl asi trošku znát náročný program posledních dnů, ale domácí podali velmi dobrý výkon, za který se nemusí stydět. Pro nás jedině dobře, že jsme dokázali ve Veselí získat dva body."

Jan Běloch, trenér TJ Sokol Nové Veselí: „V prvé řadě bych chtěl pogratulovat Karviné nejen k vítězství dnes, ale i k postupu v evropském poháru. My jsme do zápasu šli bohužel v ne úplně dobrém stavu, ale chtěli jsme mít odhodlání a poprat se o výsledek, co nejvíce to půjde. Myslím, že jsme to v některých částech zápasu dokázali přenést na palubovku. Na druhou stranu tam zase tam byly hluché okamžiky, kdy si myslím, že jsme i v této sestavě mohli být lepší a kompaktnější. Trošku mě mrzí, že jsme dnes nebyli v plné sestavě, na Karviné bylo vidět, že je unavená a přijela z delší cesty. My, kdybychom měli ty hráče v top stavu, tak zápas mohl být dramatický minimálně do koncovky, jako všechny naše domácí zápasy a zase se tu mohlo hrát o body až do posledního okamžiku. Na druhou stranu jsem rád, že spoustu mladých hráčů dnes naskočilo, a nikdo nezklamal, zvládli to, co se od nich očekávalo. Myslím, že na konci zápasu v moment, kdy hrálo šest dorostenců vedle sebe tak ukázali, že by mohli být naší budoucností, a máme se na co těšit, až nám dojdou právoplatně do sestavy mužů."

David Flajsar, střední spojka TJ Sokol Nové Veselí:
„Jsem rád, že jsme i s dalšíma klukama dostali šanci v zápase nastoupit a ukázat co v nás je, říct si třeba o šanci a větší prostor i do dalších zápasů, že do áčka patříme. Zápas jsem si moc užil, i ve středu večer přišla plná hala, a doufáme, že i přes prohru se jim zápas líbil."