st 4.9.2024 | Redakce

Cesta za obhajobou začala. Karviná doma vysoko porazila Strakonice

Házenkáři Karviné vstoupili do nového ročníku Chance Extraligy výborně. Na domácí palubovce porazili Strakonice vysoko 40:19.

Hráči Baníku odstartovali sezonu už v neděli, kdy doma zdolali bosenský Izvidač a udělali první krok k postupu do základní skupiny Evropské ligy. V úterní předehrávce zahájili i svou letošní extraligovou pouť.

Karviná byla proti Strakonicím jasným favoritem, což potvrzovala od úvodních minut. Respektive, první gól utkání vstřelili ve druhé minutě hosté, bylo to ovšem naposledy, co vedli. Za domácí vyrovnal Franc, následně skóre otočil Harabiš a poté ho navýšili Široký s Křístkem. Náskok domácích postupně narůstal a do kabin šli karvinští házenkáři ve vedení 24:9.

Trenér Michal Brůna mohl šetřit opory a od úvodních minut vyslal do hry hráče širšího kádru. Hodně vidět byl Václav Košťálek, jenž byl s devíti góly nejlepším střelcem zápasu. Šestkrát se prosadil Prašivka, stejně jako letní posila Křístek.

Skóre druhého poločasu otevřel Franc. Následně se dvakrát prosadili hráči Strakonic, pak ovšem opět úřadovali domácí házenkáři. Ti zápas odehráli ve velké pohodě a nakonec zvítězili rozdílem 21 branek.

Baník se tak ideálně naladil na odvetu proti Izvidači, která se odehraje v sobotu na půdě bosenského soupeře.