ne 19.11.2023 | Redakce

Další derby pro Baník, Kopřivnici porazil o šest branek

Karviná zvládla další derby. V sobotním televizním utkání na půdě Kopřivnice domácí dlouho drželi krok, Baník ale lépe zvládl koncovku a zvítězil 27:21.

Úvod utkání Karviné vyšel. Dvakrát se trefil Solák a mezi střelce se zapsal i brankář Mokroš, po jehož brance hosté v šesté minutě vedli 3:1. Karvinští si náskok hlídali a o deset minut později to bylo už o čtyři branky.

Tým z města Tatry se ale v závěru první půle vrátil do hry a dostal se na dostřel jednoho gólu. „V závěru prvního poločasu jsme vyprodukovali tři technické chyby a povolili jsme Kopřivnici přiblížit se na jedinou branku," uvedl kouč Baníku Michal Brůna.

Do kabin šla Karviná s náskokem 13:12. Hned po změně stran se prosadil Živanov, domácí ale bleskově zareagovali a poté následovala dlouhá pasáž bez vstřelené branky. „Měli jsme dobré příležitosti, ale nemohli jsme dát gól," řekl Brůna.

V 38. minutě Kopřivnice srovnala. Na to ovšem rychle zareagovali Nantl, Patzel a Solák a Karviná vedla opět o tři góly. Od té doby hosté svůj náskok postupně navyšovali. Koncovku si hráči Baníku zkušeně pohlídali a z derby mají oba body.

Závěr zápasu nám vyšel, dařilo se nám i střelecky. Čtyři minuty před koncem bylo rozhodnuto," uvedl trenér Brůna. Nejlepším střelcem zápasu byl jedenáctigólový Solák.

Další utkání Karviná sehraje už v úterý ve Strakonicích.