ne 22.9.2024 | Redakce

Další jasné vítězství! Karviná si doma poradila s Novým Veselím

Házenkáři Baníku zůstávají stoprocentní. V sobotním domácím extraligovém utkání porazili 30:21 ambiciózního soupeře z Nového Veselí.

Sobotní utkání mělo ještě hlubší nádech. Výtěžek ze vstupného totiž zamíří na podporu lidí, které zasáhly nedávné ničivé povodně.

Nové Veselí šlo do zápasu s bilancí jednoho vítězství a jedné porážky. Karviná měla na kontě dva vysoké triumfy a dominovala i v sobotu.

Skóre utkání otevřel po minutě hry Skalický, na opačné straně pak za minutu odpověděl Vukadinović. Následovala úspěšná série domácího týmu, během níž se postupně trefili Prašivka, Skalický, znovu Prašivka i Užek a bylo to 5:1

Hosté dokázali zareagovat Štěpánem, po dalších třech gólech Karviné už to ale bylo o šest branek. Poté ovšem přišlo několik trestů hráčů Baníku a Nové Veselí v 25. minutě snížilo na 7:9.

Karviná ale odpověděla tím nejlepším možným způsobem, ve zbytku první půle se trefili Užek, Skalický, Blyzniuk a Košťálek a Karviná první půli vyhrála 13:7.

Po návratu z kabin skóre navýšili Nantl s Prašivkou a domácí vedli už o osm gólů. Karviná svůj náskok postupně navyšovala a ve 49. minutě vedla už 25:12.

Ve zbytku zápasu Nové Veselí náskok domácích trochu korigovalo a rozdíl ve skóre mírně umazalo. Domácí fanoušci se však nakonec dočkali i třicítky – v poslední minutě utkání uzavřel skóre na 30:21 pro Baník Blyzniuk.