HCB Karviná
Zápasy
čt 23.3.2023 | Ivo Dudek

Do Play-off jsme vkročili výborně

Na domácí palubovce jsme potvrdili roli favorita a hosty z Jičína, kteří proklouzli do Play-off na poslední možnou chvíli, jsme bez problémů přehráli.

Vstoupili jsme do utkání výborně, obrana byla pevná a rychlá, za ní dobře chytal Petr Mokroš a také v útoku se nám dařilo zakončovat rychlé kombinační akce. Hrozili jsme ze všech postů, a tak obraně Jičína nestačilo zaměřit svou pozornost jen na někoho. To bylo poznat i v tom, že s výjimkou Davida Růži, který hrál jen malou chvíli, se střelecky prosadili všech hráči z pole. Z toho měl velkou radost i dorostenec Prašivka, který zaznamenal dvě první extraligové branky.

Už během první čtvrthodiny jsme si vytvořili náskok šesti branek a trenér Brůna mohl šetřit opory, protože před námi je náročná cesta do Norska, kde nás čeká odveta utkání se Sandefjordem. Ten předvedl na naší palubovce velkou kvalitu, a tak se ušetřené síly budou hráčům hodit.

Do konce poločasu narostl náskok na deset branek a v podstatě nebylo co řešit. Tento náskok jsme si v pohodě udržovali. V brance se objevil Matěj Brychlec, který vystřídal dobře chytajícího Mokroše. A i ten se hned uvedl řadou dobrých zákroků. Vybral si ale také smůlu, když jej v 44. minutě trefil při zakončení proskoku do obličeje z bezprostřední blízkosti jičínský Kovařík. Matěj už do hry nezasáhl a odjel na vyšetření do nemocnice. Podle poslední informace bude Matěj v pořádku, utrpěl lehký otřes mozku a už je z nemocnice doma.

Utrkání jsme dovedli do vítězného konce a cíl byl splněn. Na další duel s Jičínem se můžeme těšit za týden ve středu 29.3. opět v 18:30. Srdečně zveme všechny fanoušky.

Statistiky hráčů


Bohužel statistiky nejsou k dispozici

Statistiky brankářů


Bohužel statistiky nejsou k dispozici

Ohlasy k utkání

Petr Mašát, trenér HBC Jičín: „Jsme šťastní, že jsme se po těch špatných výkonech na jaře zlepšili a dostali se do play off. Když to řeknu v nadsázce, tak jsme asi ještě oslavovali po víkendu. Karviná samozřejmě nic nenechala náhodě, věděli jsme, že na nás budou tlačit a to se také stalo. Karviná nás přehrála, mají reprezentanty, je velký rozdíl ve fyzické vybavenosti a to je pak vidět při hře jeden na jednoho. Věřím, že ti mladší hráči, kteří hrají poprvé play off, ale i ti starší se z toho poučí a že tady příští týden ukážeme větší koule.“

Michal Brůna, trenér HCB Karviná:
„Zápas splnil přesně to, co jsme od něj chtěli. Získali jsme první bod v sérii, pošetřili jsme trochu hráče vzhledem k tomu, že o víkendu jedeme k odvetě do Sandefjordu a snad se nikdo nezranil. To ještě ale uvidíme, protože Matěj Brychlec jel na ošetření do nemocnice poté, co dostal ránu míčem zblízka do obličeje.“

Adam Ptáčník, spojka HCB Karviná:
„Na soupeře jsme byli dobře takticky připraveni, hráli jsme dobrou obranu 0 – 6 a moc jsme soupeře k ničemu nepustili. V útoku se nám taky dařilo, fungovalo nám, co jsme si řekli. Dostávám v poslední době více příležitostí a to je super. Určitě každý hráč, který víc hraje, si pak víc věří a není tak ve stresu, uvolní se a hraje se mu líp. My potřebujeme herní zátěž rozložit na co nejvíce hráčů vzhledem k enormní vytíženosti v této sezoně.“

Fotogalerie