HCB Karviná
Zápasy
so 5.3.2022 | Redakce

Do play off půjdeme z prvního místa

Poslední domácí utkání jsme vyhráli a potvrdili jsme tak domácí ligovou neporazitelnost. Vzhledem k tomu, že Plzeň prohrála v Zubří, máme už jistotu prvního místa po základní části a do play off tak půjdeme z nejvýhodnější pozice.

Jedinou extraligovou porážku této sezóny jsme utrpěli 13. 11. 2021 na palubovce Lovosic. To se nám podařilo hostům dokonale oplatit a porazili jsme Lovosice o deset branek.

Vedení v utkání se ujali hosté z ruky Trkovského, jejich nejlepšího střelce. Vedení Lovosic ale netrvalo dlouho. Na jejich branku se valil jeden útok za druhým a o osudu utkání bylo v podstatě rozhodnuto už po jeho první čtvrtině. Vašek Franc zvyšoval v čase 13:12 na 11:2 a už nebylo moc co řešit. V útoku se nám dařilo prosazovat ze všech postů a obrana hostů nestíhala naše kombinace bránit. Na druhé straně palubovky byla pozorná naše obrana a za ní se do výborné formy před play-off rozchytává Nemanja Marjanović. A to je určitě dobrá zpráva.

V druhém poločase se do hry zapojili všichni hráči, do branky nastoupil Petr Mokroš a i ten se ukázal v dobré formě. Utkání se dohrávalo pořád za našeho výrazného vedení, hosté už nedostali šanci jeho průběh zdramatizovat.

Do konce základní části nám už zbývá pouhé jedno utkání a to sehrajeme na palubovce druhé Plzně. Ta v sobotu ztratila na palubovce Zubří, když padla o jedenáct branek a my tak máme už jisté prvenství v základní části. Nemusíme tak v Plzni za každou cenu bodovat a tím máme ulehčenou pozici před posledním utkáním.

Pod tlak se naopak dostala Plzeň, která může dokonce přijít o druhé místo v tabulce. Jejich sobotní přemožitelé ze Zubří mají totiž díky výrazné výhře lepší vzájemný zápas a ztrátu na druhé místo už jen dva body.

Zbývající utkání Extraligy:

st 9. 3. 19:00 TJ SOKOL NOVÉ VESELÍ - HBC RONAL JIČÍN
so 12. 3. 18:00 TJ CEMENT HRANICE - SKKP HANDBALL BRNO
so 12. 3. 18:00 TALENT TÝM PLZEŇSKÉHO KRAJE - HCB KARVINÁ
so 12. 3. 18:00 SHC MALOMĚŘICE BRNO - PEPINO SKP FRÝDEK-MÍSTEK
so 12. 3. 18:00 KH ISMM KOPŘIVNICE - HC ROBE ZUBŘÍ
so 12. 3. 18:00 HC DUKLA PRAHA - HBC RONAL JIČÍN
so 12. 3. 18:00 LOVCI LOVOSICE - TJ SOKOL NOVÉ VESELÍ

Statistiky hráčů


Bohužel statistiky nejsou k dispozici

Statistiky brankářů


Bohužel statistiky nejsou k dispozici

Ohlasy k utkání

Roman Jelínek, trenér Lovosic: „Bohužel jsme na začátku nebyli schopni vyvinout na karvinskou obranu dostatečný tlak na to, abychom se dostali do brankových příležitostí. A i když se to podařilo, tak jsme neproměnili a tím si Karviná vytvořila náskok a pak už měla ten zápas pod kontrolou a dohrávalo se v takovém poklidnějším tempu. Já jsem rád, že jsme ten zápas odmakali až do konce a hlavně za to, že dostali příležitost všichni hráči, i dorostenci, kteří takto sbírají zkušenost. Holt dnes byla kvalita na karvinské straně.“

Michal Brůna, trenér HCB Karviná: „Jsem rád, že jsme potvrdili domácí extraligovou neporazitelnost na domácí palubovce. Dnes to vyšlo na oslabené Lovosice, které šetřily, tak jako my, některé opory. Byla to taková přestřelka pro diváky. Plzeň dnes prohrála a tak jsme první po základní části a nejsme tak pod tlakem, že bychom museli příští týden v Plzni vyhrát. Za to jsme také rád.“

Fotogalerie