HCB Karviná
Zápasy
ne 22.5.2016 |

Do série o bronz jsme vstoupili výborně

Zápasové menu

V sobotu dopoledne se v hranicích odehrál první souboj o bronzové medaile. A pro nás tento souboj dopadl možná až nečekaně dobře.

Do utkání jsme totiž vstoupili rozhodně lépe než domácí, kteří hráli dost laxně a dá se říct, že nám toto utkání zjednodušili. Hned od začátku jsme byli aktivnější a vypadalo to, jako by domácím delší odpočinek před touto sérií spíše uškodil. Naši hráči byli u všeho dřív a domácí se nemohli dostat do tempa. Dobrou obranou jsme získávali míče a vyráželi do smrtících brejků. Obrana Hranic se vůbec nestíhala vracet a tak brejky téměř neomylně proměňovali Gelnar a zejména pak Frančík, který v utkání vsítili 11 branek.

Dá se říct, že ani Kučerka, tradiční opora domácích v brance, neměl svůj den a tak jsme si pomalu a jistě vypracovávali náskok, který v průběhu utkání narostl až na devět branek 9:18, 19:28). Hraničtí se ani přes veškerou snahu nedostali do tempa a nedokázali významněji kontrovat. V pohodě jsme si tak dokráčeli pro první vítězství této bronzové série.

Na jejím konci by mohl být zisk medaile, kterou naši borci získali naposledy v r. 2010. V tomto roce jsme totiž byli naposledy mistry ČR a od té doby jsme nezískali ani jeden cenný kov. Opravdu je tak o co hrát a ví to určitě i všichni hráči.

Statistiky hráčů


Bohužel statistiky nejsou k dispozici

Statistiky brankářů


Bohužel statistiky nejsou k dispozici

Ohlasy k utkání

Libor Hrabal, trenér Cementu Hranice: „Podali jsme katastrofální výkon. Zápas se nám vůbec nepovedl. Bylo to špatné od začátku do konce. Hráči Karvinou podcenili, a to se nám vymstilo. Je to o hlavách a na příští zápas se musíme nachystat lépe."

Radek Bartošic, trenér Baníku Karviná: „Chtěl bych poděkovat klukům za to, jak dnešní utkání odehráli. Hráli přesně to, co jsme si řekli a to jak ve hře dopředu, tak i v obranné činnosti. Dokázali jsme udržet koncentraci a bojovnost po celých šedesát minut a to, myslím si, rozhodlo."

Fotogalerie