ne 26.4.2009 | Dudek Ivo

Dokázali jsme téměř nemožné - postupujume do finále!!

Před startem této série by si určitě málokdo vsadil na to, že postoupíme do finále Zubr extraligy. Dukla byla pasována do role jednoho z favoritů na titul a tuto roli slovy svého trenéra i přijala. O to větší překvapení se v průběhu semifinále odehrálo. Třemi vyhranými zápasy jsme obrátili vývoj semifinále a po roce si tak zahrajeme znovu finále se Zubřím!

Začátek dnešního utkání hodně připomínal to první na Dukle. Dukla se do nás pustila hodně odvážně, v obraně vyvíjela na naše hráče velký tlak ze kterého se jim dařilo získávat míče a proměňovat rychlé protiútoky. V naší brance se trápil Mrkva, který se do 15. minuty v podstatě nepotkal s míčem. Tento začátek znamenal vedení hostí 10:4 v 15. minutě. Taková hra ale stojí spousty sil a tak to Dukla nevydržela dlouho a svůj náskok pomalu ztrácela.

obrázek

Mrkvu v brance na chvíli vystřídal Lefan a byť se taky nechytil a zhruba po dvou minutách pouštěl do branky opět Mrkvu, ukázalo se toto střídání jako velice důležité. Mrkva totiž po opětovném nástupu do branky hned zaznamenal zákrok a potvrdilo se se jak důležitá je pro brankáře psychika. V druhé polovině už to byl zase ten skvělý gólman, který přiváděl do úzkých střelce Dukly tak, jako v předešlých dvou utkáních.

Tento zvrat nastartoval i hráče a ti začali dohánět náskok soupeře. Šňůrou 5 branek stanovili skóre na 9:10 a byli jsme opět v kontaktu.

Od té doby už žádné družstvo neodskočilo více než o dvě branky. Do šaten se šlo za stavu 13:13 a mohlo se začínat znova.

obrázek

Nástup do druhé půle vyzníval mírně líp pro hosty. Ujali se vedení 15:14 a později dokonce 18:16. V této fázi utkání se vyznamenávali zejména brankáři a tak bylo spoustu neproměněných šancí. A jako v předešlých dvou utkáních se rozhodující okamžiky odehrály až v poslední čtvrtině utkání. Poprvé jsme šli do vedení v 51. minutě na 21:20. Měli jsme spoustu příležitostí zápas "zlomit" trochu dřív, ale to co se nám nepodařilo proměnit bylo až neskutečné. Měli jsme přesilovku 6 - 4, házeli jsme dvě sedmičky a vše bez efektu. Petržala v brance hostí se překonával a držel Duklu celou dobu ve hře. V nejdůležitější fázi utkání vzal odpovědnost na sebe tahoun předešlých klání Viktor Hastík a dvěma brankami rozhodl, společně s Romanem Požárkem, který vstřelil tu poslední, o osudu zápasu.

Snažení celého týmu, který v semifinálových bojích hrál až "na krev" tak bylo korunováno nečekaným úspěchem - postupem do finále. V dnešním utkání prokázalo družstvo velkou psychickou odolnost, kdy se dokázalo zvednout po špatném vstupu do utkání a přesto, že prohrávalo o šest branek, dotáhlo utkání a tím i celou sérii do vítězného konce.

obrázek

Veliký dík patří i vám, divákům, za to že jste přišli a hlavně vytvořili skvělou atmosféru, jaká už v Karviné dlouho nebyla. I proto se hráči dokázali vybičovat k tomu obratu. President klubu dokonce konstatoval, že tentokrát diváci nebyli jen sedmým ale dokonce osmým hráčem na hřišti!

obrázek

Pavel Pauza (Dukla): Nezbývá než pogratulovat domácím k postupu. Ten kdo viděl začátek, si mohl myslet, že jsme přišli vyhrát. My jsme ale stihli ten náskok do poločasu prošustrovat. Musím konstatovat, že jsme se porazili sami. Ve chvílích, kdy Karviná byla nešťastná z Petržaly a nabízela nám míče, my jsme je obratem ruky svými chybami vraceli a nabízeli soupeři aby ten rozhodující gól dali. Samozřejmě jsem hrozně zklamaný, chtěli jsme do finále.

obrázek

Jaroslav Hudeček (HCB OKD): Pořád si stojím za tím, že Dukla má nejlépe poskládaný tým v extralize a to že jsme přes ní přešli bude pro mnohé překvapením. Máme obrovskou radost a taky trochu satisfakci, protože řada odborníků nás odepisovala. Po prvním zápasu na Dukle jsme si s týmem spoustu věcí vyříkali a ti si to vzali k srdci a hráli pak opravdu tak, jak se hraje play off, jak se hraje o finále. S maximálním nasazením, bojovností a koncentrací na hru. Vybojovali tak i třetí, rozhodující utkání a splnili si tak svůj sen - postup do finále.