HCB Karviná
Zápasy
so 16.4.2016 |

Dokázali jsme uspět v Zubří a vedeme v sérii 1:0!

Zápasové menu

Po roce jsme dokázali zopakovat výborný vstup do play off a podařilo se nám v dramatickém a vyrovnaném utkání lépe zvládnout koncovku. Zítra v 18 hodin budeme opět v Zubří usilovat o druhé bod v sérii, která se hraje na tři vítězná utkání.

Jak je v Zubří již zvykem, hrálo se od první minuty velmi vyrovnané, dramatické utkání před skvělou kulisou. Domácí se na nás pečlivě připravovali ale ani naši borci na tom nebyli jinak. V přípravě před play off jsme na rozdíl od zubřanů nesehráli ani žádné přípravné utkání a soustředili se na souboj s Valachy. A zatím se nám to vyplácí.

Skóre za domácí otevřel pivot Šíra a za nás rychle kontroval, svou jedinou brankou v utkání, mladý Plaček. Ten zatím zvládá situaci kdy byl po zranění Michala Palulika "hozen do vody" velmi dobře. I další průběh byl v podobném duchu - skórují domácí a my obratem srovnáváme stav. Zajímavá situace nastala ve 21. minutě. To totiž skóroval hráč s číslem 10 a dal naši desátou branku! Roman Farář se tak po dlouhé době dostal i na post pivota v útoku. Honza Užek potřeboval odpočinout - při neúčasti Libora Hanische, který měl stopku za dvě červené karty a v útoku jej nahradil právě hrající prezident klubu.

Dramatická pak byla i poslední pětiminutovka první půle. Za vyrovnaného stavu 12:12 si vzala domácí lavička time out. Ten se jim mimořádně vyplatil - třemi brankami v řadě během dvou minut totiž utekli na 15:12 a s námi to nevypadalo moc dobře. Nicméně co se povedlo domácím, jsme jim obratem vrátili a v poslední minutě ještě srovnával na poločasový stav 15:15 Honza Užek.

Ani druhý poločas nepřinesl nic jiného než bitvu o každý míč a vyrovnaný průběh. Ve 41. minutě jsme se poprvé v druhém poločase ujali vedení (20:21). Domácí sice rychle zase srovnali ale my už měli až do konce trošku navrch. Ve 25. minutě to bylo poprvé o dvě branky a těsně před koncem proměnil Honza Užek sedmičku a měli jsme už navrch o branky tři! Domácí, jak je jejich dobrým zvykem nic nezabalili, dokázali dvakrát skórovat ale porážku už odvrátit nedokázali.

Máme tak ze sebou velmi důležitý ale pořád jen první krok k postupu do semifinále. Ještě pořád je před námi řada utkání a je více než jasné, že domácí nic nevzdají. Už dnes od 18 hodin mají první příležitost nám porážku oplatit a my, na druhou stranu, máme možnost získat druhé vítězství.

Chcete být u toho? Přijeďte do Zubří nebo si aspoň pusťte přenos na www.tvcom.cz

Statistiky hráčů


Bohužel statistiky nejsou k dispozici

Statistiky brankářů


Bohužel statistiky nejsou k dispozici