HCB Karviná
Zápasy
po 13.4.2015 |

Druhý zápas semifinále skončil debaklem

Zápasové menu

Po sobotní prohře o čtyři branky, která přece jen dávala jakousi naději do nedělního druhého utkání, jsme bohužel utrpěli debakl. Stav série je tak 2:0 pro obhájce titulu a něco s jejím průběhem máme šanci udělat o víkendu 18. a 19. dubna na naší palubovce v Karviné. Budeme potřebovat podporu Vás, našich fanoušků a tak, prosím, přijďte nás opět povzbudit.

Hned od začátku se nám opět nedařila střelba ze střední vzdálenosti a ke střelbě z brankoviště jsme se příliš nedostávali. Přesto se nám, díky bojovnosti dařilo držet krok. Naděje na vyrovnaný průběh skončila ale už po cca dvaceti minutách. Domácím na rozdíl od nás výborně vycházela střelba z větší vzdálenosti, když většinou nikým neatakováni přesně zakončovali Milen Škvařil a Linhart. My se dále trápili v útoku a v něm ztracené míče nabíjelo domácím k rychlým útokům.

Ze stavu 10:8 bylo rázem poločasové skóre 18:13. To sice ještě neznamenlao katastrofu, protože i včera byl v poločase rozdíl podobný, ale museli bychom se do druhého poločasu podstatně zlepšit. To se bohužel nestalo a situace dopadla přesně opačně. Domácí v první pětimintovce zaznamenali čtyři trefy v řadě a my se dostali do útlumu. Přišla fáze zápasu, kdy nám se nedařilo vůbec nic a naopak domácím vycházelo všechno. Přesto, že prostřídali sestavu, náskok už jen narůstal a my jsme dokázali za druhý poločas dát jen čtyři branky! Takovou situaci snad nepamatujeme a utkání tak skončilo výrazným rozdílem domácích, kteří si vytvořili výbornou pozici pro pokračování série u nás v Karviné.

My ale samozřejmě nic nevzdáváme a věříme, že se nám semifinále, spolu s vámi, našimi fanoušky, podaří pořádně zdramatizovat!

Statistiky hráčů


Bohužel statistiky nejsou k dispozici

Statistiky brankářů


Bohužel statistiky nejsou k dispozici

Ohlasy k utkání

Martin Šetlík, trenér Talentu Plzeň: „Zase se nám povedl vstup do utkání a do poločasu jsme si vytvořili náskok čtyř gólů. Na začátku druhé půle se nám povedlo skóre navýšit a soupeř už nedokázal reagovat. Hráli jsme pak už takovou údržbu a jsem rád, že jsem mohl dát příležitost i dalším hráčům z kádru, kteří tolik nehrají. V Karviné to bude vyhecované, mají poslední možnost se stavem série něco udělat a podle toho to bude vypadat.“

Jaroslav Hudeček, trenér Baníku OKD Karviná: „Hodnotí se to velice těžko. Ve druhé půli to byl ostudný a odevzdaný výkon, jako kdyby hráči už nevěřili, že se s tím výsledkem dá něco udělat. Včera naopak, když jsme prohráli první půli, tak jsme se dokázali zvednout. Místo abychom dneska věřili, že to zase půjde, tak jsme předvedli odevzdaný výkon, který nebyl hodný semifinále extraligy. Hluboce smekám před domácími. Využili naši špatnou střelbu a obrovské množství technických chyb. Pořád je to ta samá písnička, my si něco ukazujeme a pak to stejně dopadne úplně jinak. Je to jen o hlavách hráčů."

Lubomír Veřmířovský, nejlepší střelec Baníku OKD Karviná: „Zápas jsme neodevzdali, ale nedokázali jsme se prosadit na vysunutou obranu 1:5. Plzeň včera tlačila a dnes to bylo ještě horší. V příštím zápase musíme vystupňovat agresivitu v obraně, pomoci brankařům a připravit se na plzeňskou vysunutou obranu.“