st 24.11.2010 | Ivo Dudek

Dukla nám vrátila porážku

Ve druhém kole Zubr Extraligy odjela od nás Dukla s debaklem 30:20. To se jí teď podařilo částečně odčinit. V nepříliš pohledném zápase nás porazila rozdílem čtyř branek. Byť jsme v padesáté minutě skóre vyrovnali tak lepším závěrem strhla vítězství na svou stranu a vyhrála 32:28. Vystřídala nás tak na čele Extraligy, kde zůstane minimálně do víkendu.

Do Prahy jsme jeli opět v kombinované sestavě. Ještě se nevyléčili Michal Mrózek a na marodku přibyl po pondělním tréninku i Marek Monczka. Přes to jsme samozřejmě chtěli uspět a odvézt z Ruzyně body. Začátek tomu ale příliš neodpovídal. Utkání jsme nezačali zrovna šťastně. Naše vlažná obrana chybovala a domácí vstřelili gól kdy si vzpomněli.

Ve třinácté minutě jsme už prohrávalo 10:5 a domácí byli aktivnější. My jsme měli problémy se prosazovat na postavenou obranu. Střelba z dálky chyběla a snažili jsme se zakončovat jen z prostoru brankoviště. Obrana Dukly ale byla dost rychlá a agresivní a tak se nám to příliš nedařilo.

Postupně se nám dařilo brankostroj Dukly brzdit, do branky nastoupil Lefan a naše obrana byla přece jen úspěšnější. Nicméně náskok domácích už zůstal do poločasu stejný. Do šaten se šlo za stavu 18:13.

Druhý poločas začal stejně jako skončil první. Hned jeho v první minutě poslal Landa Duklu do 6 brankového vedení a nic nenaznačovalo, že bychom mohli pomýšlet na slušný výsledek. V 40. minutě dokonce Krupa zvyšoval na nejvyšší rozdíl sedmi branek (24:17) a s námi to nevypadalo dobře. Ale pasáž mezi 40. a 50. minutou nám vyšla výborně. V padesáté minutě dokonce Krzysztof Łyžwa dvěma brankami za sebou vyrovnával na 25:25!

Koncovka už nám tak ale nevyšla - nenavázali jsme na povedených předchozích deset minut a domácí zvítězili zaslouženě 32:28.