st 15.4.2009 | Dudek Ivo

Dukla se ujala vedení v semifinálové sérii

První utkání semifinálové série vyšlo lépe domácím, kteří po zásluze vyhráli a ujali se tak vedení v sérii 1:0. Prvních zhruba 20 minut se hrála naprosto vyrovnaná partie. Na naší straně otevřel brankový účet náš nejlepší střelec utkání Petrovský. Na každou naši branku dokázali ale domácí odpovědět a tak byl v dvacáté druhé minutě stav 11:11.

Po vyrovnané dvacetimitovce přišly zřejmě rozhodující fáze utkání. Jako bychom znervózněli, kupili jsme technické chyby a vlastními nepřesnostmi v útoku a také nedůslednou obranou jsme dovolili domácím odskočit na poločasových 16:12.

Podobný trend pokračoval i na začátku druhé půle. V útoku jsme se dále trápili a dokázali jsme se prosadit pouze ze sedmiček. Ty sice proměňoval spolehlivě Petrovský, ale to bylo na dlouho vše. Za prvních 8 minut jsme vsítili pouze dvě branky a to právě ze sedmiček! Ty byly vesměs nařizovány za fauly na Hastíka, který byl v druhém poločase velice aktivní a domácí měli velký problém jej uhlídat. Když nebyl faulován a dostal se ke střelbě, tak byl na rozdíl od prvního poločasu úspěšný.

Domácí byli na rozdíl od nás v útoku úspěšnější a právě tento rozdíl v první půlce druhého poločasu byl rozhodující. Když se k tomu přidal rozdíl ve výkonu brankářů, bylo už nad naše síly pomýšlet na zvrat. V brance Dukly totiž podal výborný výkon Rangl a v té naši se k obvyklému výkonu nerozchytal ani jeden z obou gólmanů, které trenér Hudeček střídal.

V 43. minutě byl stav už 23:17 pro domácí a našim hráčům se přes veškerou snahu nepodařilo koncovku zdramatizovat. Mírně jsme sice dotahovali ale vždy, když baly šance se dotáhnout do kontaktu, přišla nějaká naprosto zbytečná někdy až školácká technická chyba a ty pak srážely náš výkon dolů.

Tato porážka je sice nepříjemná, ale pro vývoj semifinále nemusí být vůbec důležitá. Teď je ale třeba oplatit Dukle stejnou mincí v neděli v 10:30 na domácí palubovce. Přijďte všichni povzbudit naše hráče. Vaše podpora je vždy velmi důležitá a hráčům hodně pomáhá. Ukažme Dukle jak má vypadat domácí prostředí a výborná házenkářská kulisa, která povede naše hráče k vyrovnání série na 1:1

Komentář Pavla Pauzy (Dukla Praha): „Samozřejmě, že jsem spokojený s vítězstvím. Karviná, která si na nás věřila, přijela v nejsilnějším složení. Trenéři vsadili na zkušenost, protože hráči jako Šulc, Hastík nebo Petrovský již mají zkušenosti z play-off a pro soupeře to byli tři klíčové postavy. Bohužel pro Karvinou se k nim nikdo jiný z týmu nepřidal. My jsme od dvacáté minuty zlepšili obranu a to byl klíč k našemu vítězství. Soupeř v průběhu zápasu nasadil jednu až dvě osobní obrany našich hráčů ve snaze rozbít naši kombinační hru, ale my jsme i tento taktický tah zvládli. Navíc jsem přesvědčen, že se na neděli připravíme ještě lépe. K postupu do finále i nadále potřebujeme další dvě vítězství, dnes jsme udělali jen první krok, ale podařilo se nám potvrdit, že doma neprohráváme.“