ne 9.11.2014 |

Dukla si od nás veze oba body

Nepříliš podařené utkání jsme dnes odehráli s Duklou. I přes to, že jsem vsítili hostům 33 branek jsme odešli z duelu poraženi. Obdrželi jsme totiž v domácí hale branek 35 a to se těžko vyhrává. Svými chybami a ukvapenými střelami jsme hostům často "namazali" na rychlý brejk a ti toho dokázali téměř stoprocentně využívat.

Začátek nám vyšel dobře. Po kombinacích na brankoviště jsme vybojovali dva sedmimetrové hody a ty jak Veřmiřovský, tak Chudoba proměnili. Ujali jsme se tak vedení ale to dlouho nevydrželo. Dukla rychle srovnala a začala přetahovaná o každou branku. V té jsme byli nějakou dobu úspěšnější a do 12. minuty jsme vedli o tři branky. Pak ale hosté vystřídali brankáře když místo Petržaly nastoupil do branky Rangl a našim se přestalo v útoku dařit. Svými chybami a nepřipravenou střelbou jsme často hostům "namazali" a to byla voda na jejich mlýn. Dukla totiž letos výrazně omladila tým a její hráči svou pohyblivostí a výborným přechodem do rychlého útoku využili každou nabídnutou šanci.

Naši kluci sice bojovali a nepustili nic zadarmo, ale každá branka je stála spoustu sil. Zato Dukla, právě díky brankám z rychlých útoků své síly šetřila. Ve 29. minutě jsme prohrávali 15:18 ale v poslední minutě jsme i přesto, že jsme hráli v oslabení, dokázali dvěma brankami v řadě zásluhou Frančíka, když Chudoba proměnil sedmičku za faul na něj a pak v poslední vteřině skóroval sám, stáhnout stav na poločasový výsledek 17:18 a ještě nic nebylo ztraceno.

Nástup do druhého poločasu nám vyšel výborně. Od 32. do 37. minuty jsme si šesti brankami za sebou dokázali vytvořil slibný, čtyřbrankový náskok. Potom jsme ale zase spadli zpět do starých kolejí z prvního poločasu. Pražané opět z rychlých útoků dokázali rychle náskok snížit a v 50. minutě byl stav opět srovnaný (27:27). Koncovka se bohužel odehrávala spíše v režii hostů. Ti se totiž dokonce ujali vedení a naši, přes veškerou snahu, dva timeouty a vystřídaní všech tří gólmanů. už nedokázali vývoj zvrátit.

Dá se říct, že dnes, vzhledem k velkému množství vyprodukovaných chyb a špatné hře obrany, zvítězili hosté zaslouženě. Nezbývá než do příštích zápasů na těchto činnostech zapracovat a tyto dva ztracené body zase získat. Sezóna je ještě dlouhá a na jejím konci nás čeká play off. A v tom je vždy všechno možné.