čt 13.10.2016 |

Dukla si u nás vybojovala body

V předehrávce sedmého kola jsme podlehli pražské Dukle ale za předvedený výkon se nemusí naší hráči stydět.

I když nám nevyšel začátek a brzo jsme prohrávali 1:5, když všechny naše střely končily na Ranglovi v brance Dukly, trpělivou hrou přes pivoty a dobrými kombinacemi jsme poté ukrajovali z náskoku soupeře, až jsme skóre prvního poločasu úplně otočili. V nastoleném trendu jsme pak pokračovali až do 48. minuty utkání. Pak najednou jako by zvlhnul střelecký prach našim borcům a my se nemohli vůbec prosadit. Umožnili jsme tak obrat Pražanům, kteří před odvetou evropského poháru v chorvatských Našicích získali patřičné psychické povzbuzení.

Takže i přes to, že se naši borci vydali ze všech sil, podali dobrý výkon na Duklu to dnes prostě nestačilo.

Radek Bartošic, trenér HCB Karviná: „Ačkoliv jsme měli málo času na přípravu, odvedli jsme maximum pro to, abychom vyhráli. Což se dařilo v prvním poločase a potom ještě necelých dvacet minut druhé půle. Pokračovali jsme v dobrém výkonu, ale pak jsme najednou odešli. Střelecká potence scházela, protože kondičně jsme celkem stíhali i když to po víkendu už bylo náročné. Dukla má opravdu velkou kvalitu a my to tahali prakticky v osmi lidech. To je proti tak silnému soupeři náročné. Dukla hraje rychle, dělalo nám to problémy. Dali jsme tam pak tedy mladíky, vlastně bývalé dorostence a ještě u nich není vidět taková vyhranost. Na druhou stranu, byla to pro ně dobrá škola. Přesně v takových zápasech výkonnostně rostou, sbírají zkušenosti. Jako tým jsme určitě nezklamali, Nerad používám to slovíčko štěstí, ale dneska nám to herní štěstíčko chybělo."

Jan Josef, trenér Dukly: „Začátek jsme měli výborný, ale pak, ani nevím proč, jsme polevili a domácí průběh poločasu otočili. Nedařilo se nám bránit dobře hrající karvinské pivoty. Potom nás stálo hodně sil se zase dostat do hry. Po změně stran už kluci drželi taktické pokyny, po nevydařených domácích střelách jsme chodili do brejků, a když jsme museli hrát na postavenou obranu, dávali jsme to rychle z ruky se snahou zbytečně útok nepřerušovat a to nám vycházelo,“