po 3.12.2018 |

Jičínu jsme nedali šanci

Naše, zatím jediná, porážka se zrodila hned v prvním kola na palubovce Jičína. A nyní jsme měli příležitost k odvetě. Ta dopadla výborně, Jičínu jsme v podstatě nedali šanci a výrazně jej porazili.

Začátek byl vyrovnaný. Oba týmy dobře bránily a to trvalo až do třinácté minuty. Poté přišel zlom v zápasu. Naše obrana byla nadále velmi pevná a nepouštěli jsme hosty příliš k zakončení. A za fungující obranou chytal výborně Marjanovič. Dnes měl dokonce možnost po zisku míče střílet přes celé hřiště, ve chvílích, když hosté hráli bez brankáře a dvakrát toho využil.

Vyrovnaný stav trval zhruba do třinácté minuty. To hosté, poprvé a naposledy, v utkání vedli 5:6. Poté jsme vlastně během dvou minut rychlými brankami brankami otočili skóre na 9:6 a pokračovali jsme v navyšování náskoku, přesto že jsme udělali i dost chyb ve snaze o rychlou  hru. Nicméně právě tou hrou v plné rychlosti jsme si vytvářeli hodně šancí k zakončení a ty jsme proměňovali. Poločas skončil za stavu 16:10 pro nás.

Hned na startu druhé půle jsme definitivně zlomili odpor hostů. Zase jsme dali tři rychlé branky a jičínští se dostali do útlumu. Ve hře jsme dominoval a náskok nadále narůstal. I přes to, že jsme řadu šancí neproměnili jsme ve 42. minutě vedli 22:11 a v 52. dokonce 28:13. O vítězi už nebylo pochyb. Dohrálo se už v poklidu a my se mohli po konečné siréně radovat z dalšího vítězství a připsat si tak dva body do tabulky extraligy.  Nadále jsme na prvním místě s bodovým náskokem před Plzní ale máme ještě dobru odložený zápas s Duklou Praha.

Na domácí palubovce se představíme do konce roku ještě jednou, dne 16:12. 2018 v 10:30. Budeme hrát s Litovlí, která zatím ještě letos nebodovala. A tak věříme, že to nezlomí u nás. Přijďte nám zase fandit - těšíme se na Vás.

Marek Michalisko, trenér HCB Karviná: "Dneska jsme se soustředili více na obranu a to nám šlo. I když nám pozornost někdy padala, spolupráce mezi brankářem a hráči byla velmi dobrá. V útoku jsme pokaždé silní, tam z toho nemám strach. Bohužel bylo hodně technických chyb v útoku, pramení to hodně z toho, že se to snažíme hrát v plné rychlosti. Sice jsme dali 30 gólů, ale dnes jsem spokojen víc s obranou než s útokem."

Mašát Petr, trenér HBC Jičín: "Karviná jasně dominovala, vlastními chybami jsme od 15. minuty Karvinou vysadili na koně. Kluci se dostali psychicky dolů už po Českém poháru. Bohužel tu sílu nemáme. Musíme zapracovat, abychom se vrátili zpátky. My jsme situace v útoku řešili špatně, prostě ne tak, jak máme."