čt 22.9.2022 | Redakce

Jsme nadále stoprocentní

Z Maloměřic, které v dosavadním průběhu podávají sympatické výkony, jsme přivezli výrazné vítězství a tedy i oba body.

Do zápasu jsme vstoupili svižně a v desáté minutě jsme vedli 5:0. Poté se domácí přece jen prosadili a náš náskok už nenarůstal takovým tempem. S blížící se koncovkou se domácím dokonce dařilo náš náskok snižovat. Ze stavu 4:12 snížili, i díky našim chybám, na poločasový stav 10:14.

Druhý poločas započal v obdobném duchu jako samotný začátek zápasu. Karvinští postupně navyšovali své vedení i přesto že se trenér Maloměřic pokusil dát impuls svému týmu v podobě střídání gólmanů. V poslední desetiminutovce jsme náš náskok navýšili až na konečný desetibrankový rozdíl.

Nadále tak zůstáváme, společně s Plzní, v sezóně stoprocentní. Další utkání nás čeká už tuto sobotu, kdy na své palubovce přivítáme tým Jičína, který je na šestém místě se ziskem čtyř bodů, ale má jedno utkání k dobru, protože zápas čtvrtého kola s Duklou byl odložen.

Michal Brůna, trenér HCB Karviná: „Předsevzali jsme si, že zápas rozehrajeme v prvních dvaceti minutách se základní sestavou, poté dalších deset dohrajeme v jiném složení. Tam musím však trochu přiznat, že to byla ostuda. Do druhého poločasu jsme šli s tím, že zkusíme hru 7 na 6, to už pak fungovalo. U soupeře je však vidět práce trenéra Urbana, tým zrychlil, hraje smysluplné kombinace a jeho výkon se mi líbil.“

František Urban, trenér SHC Maloměřice Brno: „Trápí nás především technické chyby. 19 jich bylo v Zubří, 17 s Jičínem a proti Karviné 21. Vytvořit tolik technických chyb proti mistrovi, s tím nelze pomýšlet na dobrý výsledek, natož na výhru. Chyběli nám čtyři hráči základní sestavy, pro mladé kluky to byl těžký duel. Na začátku jsme měli vůči soupeři přílišný respekt, pochvala však pro tým do druhé půle, kdy jsme vytáhli obranu a mělo to dobré parametry, jenže jsme neproměňovali čisté šance, Karviná si navíc celou druhou půli zkoušela hru 7 na 6. Prohra o deset je dobrý výsledek, ale pokud by bylo méně technických chyb a více proměněných šancí, pak jsme mohli mít z toho zápasu lepší dojem.“