ne 9.3.2003 | Libor Kulig

Karviná bojovala, ale body zůstaly v Praze.

Ve 26.kole HIL karvinský Baník předvedl na půdě Dukly velice dobrý výkon, ale z vítězství se nakonec radovali hráči Dukly.

Karviná začala v tomto utkání v Praze na hale Sparty Praha velice aktivně a až do 18.-té minuty prvního poločasu tahala za další konec, kdy stále vedla místy i rozdílem tří branek. Dukla se pomalu rozjížděla a srovnala krok s Karvinou až v závěru prvního poločasu, kdy strhla vedení na svou stranu, které udržela i v poločase a vedla nejtěsnějším rozdílem 18:17.

Karviná opět ukázala, že i s mladým kádrem i u svých soupeřů dokáže hrát vyrovnanou partii s kýmkoliv a podobě jako ve středu ve Frýdku-Místru i tady na Dukle měla rozehranou partii velice dobře.

Ve středu nám zkraje druhého poločasu F.Místek utekl na rozdíl pěti branek, což se ukázalo jako rozhodující a hlavně na to poukazoval trenér Nováček o přestávce, aby se tato situace ze středy neopakovala.

Hráči si vzali jeho slova k srdci a i druhý poločas začali velice aktivně a stále drželi s Duklou krok. V patnácté minutě druhého poločasu vedla Dukla rozdílem jedné branky 25:24 a čekalo se který tým bude mít v rozhodujících fázích více fyzických i psychických sil na to, aby strhl vítězství na svou stranu. Tuto sílu nakonec prokázala Dukla i když nutno říct, že Karviná jí k tomu výrazně pomohla. V rozhodujících fázích utkání Karvinná nedala čtyři jasné vyložené šance po sobě a Dukla toho dokázala náležitě využít a odskočila Baníku na čtyři branky a toto vedení už do konce utkání uhájila.

Tímto vítězstvím se Dukla přiblížila Karviné na dva body a tyto celky svedou pravděpodobně tuhý boj o výhodnější pozici před play-off.

Nováček (Karviná):Tohle utkání se mi obzvlášť líbilo i když jsme prohráli. Hrála se házená s množstvím branek a to se divákovi i trenérům vždy líbí. Chtěli jsme dnes zde vyhrát. V utkání mě zklamali oba brankáři, kteří měli velice nízkou procentuélní úspěšnost. Oba chytali vlastně jen prvních sedm minut prvního i druhého poločasu. Zbytek utkání se nepotkali s balónem a ve zbylé fázi utkání byla jejich úspěšnost 11 % a s tím se vyhrát utkání nedá.

Haber (Dukla): Jsem rád, že jsme toto dležité utkání zvládli a přiblížili se tak Karviné na ten nejmenší rozdíl dvou bodů. Budeme i dále bojovat o to, abychom se pokusili si vytvořit lepší výchozí pozici do play-off. našim cílem je druhé místo o které jistě ještě s Karvinou svedeme tuhý boj.