so 23.3.2002 | Libor Kulig

Karviná jde do play-off z prvního místa.

Karviná nastoupila k tomuto poslednímu utkání před play-off v domácím prostředí koncentrovaně. Na palubovce se po šesti měsících a čtyřech dnech objevil uzdravený Brůna a za dvacet minut vsítil pět hezkých branek. Karviná si tímto vítězstvím pojistila první příčku před play-off, které začíná v Karviné 2.4.2002 v 17.00 hodin.

Karviná nastoupila k tomuto poslednímu utkání dlouhodobé části před domácím publikem velice koncentrovaně a v 18-té minutě prvního poločasu již vedla vcelku velkým rozdílem sedmi branek 10:3. Trenér Nových Zámků Hatalčík se sice snažil minutovým time outem motivovat své hráče k větší aktivitě, ale domácí házenkáři žádné drama nepřipustili a poločas dotáhli do vedení 15:8. Karviná pro jistotu prvního místa do play-off potřebovala v tomto utkání stoprocenstně bodovat a i ve druhém poločase nastoupila velice koncentrovaně. Trenér Hargaš již mohl, jako tradičně v posledních zápasech, prostřídat sestavu a na palubovce se opět objevili mladí hráči staršího dorostu. Navíc se na hřišti objevil opět po půlroční přestávce, zaviněné zraněním, Michal Brůna a uvedl se skvěle. Za 20 minut, kdy byl na hřišti, vstřelil pět branek a na několik nahrál. Byl to jeho parádní návrat a věřme, že mu tato cuť a forma vydrží i v play-off. Karviná dotáhla s přehledem utkání do vítězného konce a definitivně tak potvrdila první příčku před play-off. To začíná v Karviné prvními dvěmi utkáními semifinále 2. a 3.4.2002 vždy od 17.00 hodin. Kdo bude našim soupeřem, o tom se rozhodne v posledním kole dlouhodobé části mezi Zubřím a Plzní.

Hargaš (Karviná): Děkuji všem hráčům, kteří se podíleli na tom, že jsme tuto letošní dlouhodobou část sezóny zvládli tak jak jsme si představovali. Do play-off jdeme z prvního místa a to byl náš cíl. Kdy bude našim soupeřem v semifinále, ať už Plzeň či Zubří, je celkem jedno, protože hráči, realizační tým a vedení klubu mají jasný cíl před sebou a tím je postup do finále a boj o obhajobu titulu z minulé sezóny. Máme teď týden na to, abychom zapracovali i na fyzické kondici a už od zítřka se klíčoví hráči budou na náročné play-off připravovat. Nic na tom nemění ani utkání posledního kola ve Frýdku-Místku.

Hatalčík (Nové Zámky): Blahopřeji domácím k vítězství a k prvnímu místu po dlouhodobé části. Karviná dnes opět ukázala jak má silné družstvo a oproti minulému roku, kdy jsme zde v Karviné vcelku překvapivě vyhráli, opět ukázala, že práce s družstvem má tu nejvyšší úroveň a Karviná je opět horkým kandidátem na titul mistra ČR. My potřebujeme v posledním utkání dlouhodobé části bodovat v Topoľčanech a uvidíme z jaké pozice půjdeme do play-off, ale rád bych si s Karvinou ještě v této sezóně zahrál, třeba ve finále HIL.