st 13.3.2002 | Libor Kulig

Karviná jednoznačně přehrála Plzeň

Karviná nastoupila do utkání s pozměněnou sestavou. Důvodem byla zranění Kamila Heinze, Laclavika a Galii. Dorostenci Sobol a Vápeník dokázali, že na sobě pracují a odehráli kvalitní utkání. Střelecky se prosadil Drobek, autor deseti branek a je vidět, že do družstva se vrací herní a psychická pohoda.

Karviná začala utkání s velkým nasazením a po sedmi minutách vedla 4:0. Trenér hostí Pauza si vybral minutový time-out, ale ani ten nepomohl zmírnit převahu domácích nad odevzdaně hrajícími hosty. Baník v poločase vedl 16:10 a se stejným nasazením začal i poločas druhý. Plzeň nedokázala čelit agresivní obraně domácích a ti každou chybu v útoku nekompromisně zakončovali brankou. Střelecky se prosadil Drobek s Radčenkem a k nim se přidal i Konečný. Důležitým poznatkem ale, je, že Karviná dokázala v průběhu sezóny zařadit do kádru i dorostence a ti se začínají prosazovat. Je vidět, že pod kvalitním tréninkovým vedením se mají možnost brzo stát stabilními členy kádru A mužů.Karviná hraje další zápas HIL již v sobotu 16.03.2002 od 18.00 hodin v Povážské Bystrici. Vedení klubu pořádá na toto utkání zájezd a zájemci se mají možnost přihlásit na sekretariátu haly házené do pátku. Cena je 100.-Kč a odjezd je od haly házené v sobotu v 15.00 hodin.

Hargaš (Karviná): Potřebovali jsme v tomto utkání udržet herní pohodu, která se pomalu do družstva vrací a to se nám podařilo. Ještě těsně před utkáním jsem neměl jasno o sestavě, protože v průběhu týdne se zranili klíčoví hráči Kamil Heinz, Laclavik a Galia. Proto v dneším utkání nastoupili opět dorostenci Vápeník a Sobol a dokázali, že do kádru patří.Už v sobotu nás čeká další důležité utkání v Povážské Bystrici a věřím, že nás zde přijede povzbudit i početná výprava domácích fandů.

Pauza (Plzeň): Bylo nám jasné, že domácí nastoupí k tomuto utkání koncentrovaně a nebyli jsme schopni na hřišti uplatnit to na co jsme se před utkáním připravovali. Pro nás je před námi teď důležité utkání v pátek v Sečovcích, kde se budeme snažit odehrát takový zápas, abychom potvrdili to, že chceme postoupit do play-off.