čt 16.5.2002 | Libor Kulig

Karviná obhájla titul HIL

Karviná po vítětství v Považské Bystrici a včerejší remíze v Karviné získala titul vítěze HIL v sezóně 2001/2002 a obhájila tak loňské vítězství v této soutěži.

Odvetné finálové utkání o titul HIL mezi mistry obou zemí začala lépe Považská Bystrica, která vedla v deváté minutě první půle 5:4. Karviná však nabrala své obvyklé tempo a otočila vývoj utkání ve svůj prospěch a poločas vyhrála 14:10. Ve druhém poločase opět lépe začali hosté a prvních sedm minut vyhráli 6:1 a opět otočili skóre na svou stranu a vedli v Karviné 16:15. Karvinští pod dojmem vysokého vedení v této sérii z utkání v Považské Bystrici, které vyhráli o deset branek, sice dokázali jít opět do vedení, ale Považská Bystrica stačila vždy srovnat krok. Dvě minuty před koncem utkání vedli domácí o dvě branky a zdálo se, že neporazitelnost v této sezóně s českými a slovenskými družstvy uhájí. Považská Bystrica však dvěmi brankami po sobě sovnala skóre na 24:24. Do konce utkání už zbývala pouze jedna minuta a obě družstva byla s remízou spokojena. I přes tuto remízu Karviná v této sérii ziskem tří bodů ze dvou utkání obhájila vítězství v HIL z minulého ročníku a kapitán Karviné Roman Farář mohl opět zvednout pohár pro vítěze nad hlavu.

Je to již druhý letošní titul Karviné v letošní sezóně a o tomto víkendu bude v Brně bojovat o třetí, tentokrát o vítězství v Českém poháru, které taktéž obhajuje.

Hargaš (Karviná): Výsledek mě mrzí, ale hráči asi toho mají dost a přes vidinu vysokého vítězství v Považské Bystrici se nedokázali více motivovat než jen k tomu,aby uhájili domácí letošní neporazitelnost, což se jim dnešní remízou podařilo. I přes to bych jim chtěl nejen za toto utkání, ale i za všech 52 střetnutí, které jsme zatím letos odehráli, hráčům poděkovat a věřím, že v sobě nejdou ješte dost sil a důstojně odehrají i semifinále a případné finále Českého poháru o tomto víkendu v Brně. Z družstva hostí se mi moc líbil Kukučka o kterého máme již delší dobu zájem.

Kozák (P.Bystrica): Vývoj utkání poznamenal výsledek prvního střetnutí u nás v Považské Bystrici. Hráči se nedokázali už tolik motivovat,protože bylo předem jasné, že Karviná si vítězství v HIL nenechá vzít. Mí hráči byli ve druhém poločase bojovnější a remízy s Karvinou si velice cením.