pá 22.2.2002 | Libor Kulig

Karviná opět vede HIL

Karviná přicestovala k dohrávanému utkání 20.kola HIL do Plzně s již uzdraveným Radčenkem. Domácí začali v utkání velmi houževnatě a v 6.minutě vedli 3:0.Karviná vstítila svou první branku ze sedmimetrového hodu,které opět s jistotou proměňoval Roman Konečný.Plzeň byla Karviné více než vyrovnaným soupeřem a v poločase ješte vedla 15:13. Karviná nastoupila do druhé půle s jasným cílem otočit nepříznivý stav ve svůj prospěch a to se ji dokonale podařilo v rozmezí třinácti. V 10.minutě vedli ještě domácí o jedinou branku 18:17, ale Karviná šňůrou devíti branek otočila skóre ve svůj prospěch a ve 23.minutě druhého poločasu již zaslouženě vedla 26:19. V závěru si již Karviná udržovala pro ni příznivý stav a odvezla si z Plzně zaslouženě oba body.

Pauza(Plzeň):Myslím si,že to bylo velice kvalitní utkání.Škoda našeho výpadku ve druhém poločase,kdy nám Karviná odskočila. Náš mladý celek nestačil v závěru na dobře hrající Karvinou ani takticky ani fyzicky. Hargaš(Karviná): I já si myslím,že to bylo velice kvalitní utkání. My jsme se potřebovali po prohraném utkání v Bratislavě dát psychicky dohromady a doufám,že nám k tomu dnešní vítězství pomůže. Čeká nás ještě jedno těžké utkání v Čechách v sobotu v Praze na Dukle. Obě družstva dnes předvedla kvalitní hru,naše družstvo využilo svých předností k získání důležitých dvou bodů.