ne 29.9.2002 | Libor Kulig

Karviná v úvodu trilogie obstála

Házenkáři Karviné vykročili do trojzápasu s Považskou Bystricí lépe a zaslouženě vyhráli.

Dnešním nedělním zápasem začala házenkářská trilogie obou družstev v třech následujících týdnech. V tom dnešním utkání šlo o body v HIL, ale v příštích dvou týdnech půjde o mnohem více a sice o postup do jedné ze skupin Ligy mistrů kam se probojuje vítěz tohoto dvojutkání.

Ale vraťme se k dnešnímu utkání interligy. Karviná nastoupila ve své momentálně nejsilnější sestavě a i do družstva hostí se vrátili uzdravení Polakovič a Kukučka, kteří chyběli v utkání minulého kola. Na jejich hře to bylo ihned poznat a proto Považská Bystrica zaslouženě od začátku utkání tahala za delší konec. Do dvacáté minuty prvního poločasu vedli hosté i o dvě branky. Teprve ve 21.minutě srovnal stav utkání na 10:10 René Vašek. Karviná vyhrála úsek mezi devatenáctou a dvacátoudevátou minutou 7:0 a otočila vývoj utkání na svou stranu.

Poločasové vedení o čtyři branky 16:12 Karviná dokázala na začátku druhého poločasu ještě zvýraznit ve formě branek a rázem byl rozdíl skóre osmibrankový. Považské Bystrici nepomohlo ani střídaní ani změna obranné i útočné fáze hry a Karviná trestala chyby házenkářů z Považí jednou hezčí brankou než druhou. Ve dvacáté minutě druhého poločasu byl rozdíl skóre již desetibrankový a Karviná s přehledem dohrála utkání ve vysokém tempu, naopak Považské Bystrici docházely síly. Konečný výsledek 33:21 je jistě výborným výsledkem z pohledu inteligy, ale o to více by potěšil, kdyby na světelné tabuli svítil i příští neděli při utkání 2.kola Ligy mistrů.

Utkání 2.kola Ligy mistrů se hraje již v neděli 6.10.2002 od 10.30 hodin a věříme, že karvinská hala bude opět zaplněna. Očekává se příjezd i početné výpravy fandů z Považí a tak věřím, že v neděli bude v Karviné skvělá házenkářská kulisa.

Karviná ještě odehraje tuto středu 2.10.2002 od 17.30 hodin předehrávku 7.kola HIL v Praze na Děkance s místními házenkáři Allrisku CAC Praha 4.

Hargaš (Karviná): Chtěl bych poděkovat hráčům za přístup k tomutu velice důležitém utkání. Odvedli to co jsem od nich čekal a věřím, že před dalším utkáním příští neděli kdy tentokrát už půjde o mnohem víc, setřásli ze sebe určitou malou dávku nervozity a dnešní výkon zkusí zopakovat.

Havlík (Považská Bystrica): Gratuluji domácím k vítězství. I když jsme se takticky kvalitně připravovali na dnešní zápas, vydrželi jsme tyto taktické pokyny plnit pouze dvacet minut a to je proti takovému kvalitnímu družstvu jakým Karviná je, málo. Doufám, že za týden předvedeme kvalitnější výkon. Liga mistrů je něco jiného než interliga a těším se již na tato dvě utkání.