HCB Karviná
Zápasy
út 29.10.2002 | Libor Kulig

Karviná veze body z Košic

Zápasové menu

Baník v dramatickém utkání vyhrál v Košicích a dostal se tak do vedení HIL po podzimní části.

Karviná odjela na východ Slovenska pouze s třinácti hráči a to ještě v sestavě byli tři brankáři. Zdravotní stav družstva není v těchto dnech uspokojivý a navíc potrestaní Horák s Bednaříkem nemohou nastoupit a tak trenér Hargaš takřka denně řeší to v jaké sestavě budeme trénovat a hlavně pak v jaké sestavě nastoupíme k nebližšímu utkání. TO v Košicích bylo pro nás velice důležité, protože vítězství nám zajišťovalo vedení v HIL po podzimní části soutěže.

Utkání začali lépe domácí, kteří v páté minutě vedli 3:1. Asi si uvědomili důležitost tohoto utkání kdy po středeční vysoké porážce ve Frýdku-Místku chtěli domácím fanouškům ukázat, že jsou dobrým týmem a odehrát dobré utkání s úřadujícím mistrem bylo pro ně velice motivující. Karviná stále dotahovala mírný náskok domácích a poprvé se ujala vedení teprve pět minut před koncem prvního poločasu, kdy vedla nad Košicemi 15:14. Těsné vedení uhájila Karviná i v poločase a družstva odcházela do šaten za stavu 18:17 pro Karvinou.

Druhý poločas začala Karviná lépe a byl to pro změnu Baník, který udržoval mírné vedení a Košice musely dotahovat mírné vedení Severomoravanů. Utkání bylo stále velice vyrovnané a Košice vždy dokázaly mírné vedení hostů srovnat. Deset minut před koncem utkání to bylo 29:29. Košice během dvou minut brankami Saloky a Farkašovského šly do vedení o dvě branky 31:29. Karviná si však uvědomila důležitost tohoto utkání v pravý čas a třemi brankami po sobě (Heinz T. 2x a Farář) opět strhla vedení na svou stranu. Košice sice ještě dokázaly srovnat na 32:32 ale poslední slovo v podobě branky měl za Karvinou Radčenko a pečetil tak důležité vítězství Karviné v Košicích. Nic na tom už nezměnil poslední útok domácích ani těsně před koncem ohlášený time out domácích.

Karviná tak veze důležité dva body z Košic a o tom, kdy bude hrát další zápas v HIL se rozhodne v nejbližších dnech. Zatím nedošlo k dohodě mezi kluby kterých se předehrávky či dohrávky utkání HIL týkají. KArviná má eminentní zájem tato utkání v době utkání Ligy mistrů nehrát a o tom ve kterých termínech se skutečně hrát bude, rozhodne pravděpodobně vedení HIL. O termínech utkání HIL vás budeme informovat, proto sledujte naše stránky.

Statistiky hráčů


Bohužel statistiky nejsou k dispozici

Statistiky brankářů


Bohužel statistiky nejsou k dispozici