ne 25.2.2024 | Redakce

Karviná veze z Lovosic bod. Remízu bereme, říká Brůna

Házenkáři Baníku v sobotu sehráli náročný zápas na půdě třetích Lovosic. Ty v poločase vedly o čtyři branky, Karviná ale po změně stran manko smazala a sahala po výhře.

Skóre utkání otevřel lovosický Trkovský, na hostující straně pak odpověděl proměněnou sedmičkou Harabiš. Karviné se v úvodu dařilo a po trefě Soláka měla v osmé minutě náskok dvou branek. Lovci ovšem dokázali rychle zareagovat a po dvaceti minutách hry vedli 10:7.

Krátce před odchodem do kabin to bylo už o pět gólů, následně ale snížil na 11:15 z hostujícího pohledu Solák. Baník však skvěle zvládl nástup do druhého poločasu a v 33. minutě bylo srovnáno.

„První poločas byl od nás vlažný, začátek druhé půle nám ale vyšel skvěle a vrátili jsme se zpátky do zápasu," řekl trenér Karviné Michal Brůna.

Po trefě Harabiše se hosté dokonce dostali do vedení. V následujících okamžicích se skóre přelévalo ze strany na stranu, Karviná se dokázala dostat i k dvougólovému náskoku. Ten ale neudržela, a tak se schylovalo k dramatické koncovce.

Pět minut před koncem Lovosice vedly 28:27. Vyrovnat dokázal Užek a dvě minuty před koncem poslal Baník do vedení Solák. Rozhodnout mohl Harabiš, ten ale svou šanci neproměnil. Místo toho Lovosice čtyři vteřiny před koncem po trefě Trkovského srovnaly.

„V koncovce jsme měli tutovku na plus dva, remízu ale bereme. V případě porážky nás Lovosice ještě mohly sesadit z druhého místa, což jsme odvrátili. V hektické koncovce jsme mohli vystřelit vítězství, ale chyběl nám čas," prohlásil Brůna.

Další zápas Baník čeká ve středu s Novým Veselím. „Máme několik zraněných i únavu z cestování, což se projevuje čím dál víc. Chceme proto ve středu některé hráče nechat trochu odpočinout a následně se připravit na finále domácího poháru," dodal Brůna.