po 5.4.2004 | Hansel Radim

Karviná získala bronz v HIL.

V sobotním utkání 30. kola HIL Karviná jasně přehrála Sečovce a protože i ostatní soupeři ze špičky tabulky nezaváhali, obsadila v konečném součtu 3. místo v HIL a do Play off půjde ze druhého místa. V něm se utká s pražskou Duklou.

ZV utkání 30. kola HIL přivítala Karviná ve své hale poslední tým tabulky Sečovce. Domácí měli ještě šanci přeskočit v tabulce Prešov i Frýdek-Místek, ale to jen za předpokladu, že Sečovce porazí, Frýdek ztratí minimálně bod a Prešov prohraje v Kostelci.

Utkání mělo zcela jednoznačný průběh, domácí se do soupeře již od prvních minut pustili s velkou chutí a již ve dvanácté minutě svítil na ukazateli stav 12:0, v brance Karviné doslova čaroval Miloš Slabý, v útoku se prosazovali zejména Horák se Zdráhalou. I v dalším průběhu domácí hráči převyšovali svého soupeře a střelecky se prosazoval Kamil Heinz, který dal v rychlém sledu pět branek. Poločas skončil 22:8 pro domácí mužstvo.

V druhé půli dal trenér příležitost všem hráčům z lavičky ale i tak již hosté nijak nezkorigovali pro ně nepříznivý stav. Zápas skončil výhrou Karviné o sedmnáct branek 36:19.

Utkání opět potvrdilo dobrou formu před Play off. Karvinské hráče teď čeká týdenní soustředění v domácí hale a v přípravných utkáních postupně přivítá ve středu v 18:30 Kopřivnici, ve čtvrtek v 18:00 Povážskou Bystrici, se kterou hraje i odvetu v pátek v 10:30 hodin. Ve středu 14.4. pak náš tým zavítá do Zubří a tento zápas bude poslední příprava před nedělním utkáním Play off proti Dukle Praha.