ne 18.4.2021 | Redakce

Lovci nás zaskočili a odvážejí si cenné vítěztví

První semifinálový souboj s Lovci byl velmi dramatický a nakonec si nejtěsnější vítězství odvážejí hosté.

Na naší palubovce se dnes odehrálo první utkání semifinále mezi našimi borci a Lovci z Lovosic. A byli to právě hosté, kteří vstoupili do utkání podstatně lépe. Působili svěžejším dojmem a rychle se ujali vedené 1:4. A tento náskok se jim dařilo držet. Prosazovali se zejména z rychlých útoků. Nedařilo se nám moc v obraně a v útoku jsme někdy dělali zbytečné technické chyby. Rozehrávali jsme se pomaleji a náskok hostů jsme stáhli vlastně až v koncovce poločasu. To byl dvakrát za sebou úspěšný Gromyko a do šaten se šlo za stavu 14:15 pro hosty.

Začátek druhé půle ale jednoznačně patřil nám. Rychle jsme srovnali z ruky Soláka a během tří minut jsme si vpracovali náskok tří branek. Zdálo se, že postupně přece jen převezmeme otěže utkání, ale hosté byli proti. Jejich lavička žila, hráči se neustále hecovali a brzo dokázali zase srovnat. To ve 40. minutě proměňoval Jonsson na 19:19 a poté se hosté opět ujali vedení. Našim hráčům jako by scházela rozvaha v koncovce a hosté si náskok udržovali až do konce. Pokračoval boj o každou branku, o každý míč a nakonec byli hosté i v koncovce o jedinou branku lepší.

Odvážejí si tak z naší palubovky velmi cenné první vítězství v této semifinálové sérii. Na další souboj stejných soupeřů se můžeme těšit ve středu 21. 4. 2021 večer ve 20:15, tentokrát z Lovosic a opět před kamerami České televize.

Michal Brůna, trenér HCB Karviná: „Dnes byl rozdíl ve výkonu obran. Lovosice bránily dobře, naši hráči měli problém se prosadit. Naopak naše obrana nehrála tak, jak jsme si představovali a jak jsme se připravovali. Nezdvojovali jsme a dostávali jsme branky právě ze situací, na které jsme se předem připravovali.“

Jan Landa, trenér Lovosic: „Dnes jsme to vyhráli vůlí. Byl to klasický zápas play off, ve kterém nechybělo nic. Chtěli jsme co nejvíce uhlídat Soláka z Patzlem a co nejvíce tahat dopředu. To nám vyšlo a to budeme hrát furt. Karviná je ale sebevědomý mančaft, ta není nikdy dole a my budeme mít doma hodně práce, abychom zvládli druhý zápas“