ne 26.5.2024 | Redakce

Mistři! Karviná smetla Plzeň a slaví titul!

To, co se Karviné nepovedlo před rokem, dotáhla do zdárného konce letos. Baník proměnil hned první finálový mečbol a slaví extraligový titul!

Baník ve středu zvítězil v Plzni a ve finálové sérii se ujal vedení 2:1 na zápasy. V sobotu tým trenéra Michala Brůny svou parádní jízdu dokonal a před úžasnou kulisou zvítězil 35:27.

První branka sobotního duelu padla na začátku třetí minuty, kdy se prosadil Harabiš. Plzeň odpověděla a v následujících minutách si vypracovala náskok 4:2, pak ovšem následovala parádní smršť karvinských házenkářů. Postupně se trefili Nantl, Fulnek, Solák a dvakrát Skalický, jenž dával už na 7:4.

Drama ovšem pokračovalo, a když se v 19. minutě prosadil podruhé v řadě Bláha, byla to zase Plzeň, kdo vedl o gól. Přetahovaná pokračovala – Karviná znovu vedla po trefě Širokého, který dával v 23. minutě na 12:11 – a od té doby už byli domácí stále napřed.

V závěru první půle se dvakrát trefil hostující Kosteski a Karviná tak šla do kabin s vedením 16:15. Hned po změně stran skóroval Nantl, který byl s osmi góly nejlepším střelcem utkání. Na druhé straně odpověděl Douda, ovšem po další z Nantlových tref to bylo v 38. minutě už o šest branek!

Talent už se nedokázal dostat blíže než na tři góly a Karviná postupně navyšovala své vedení. V závěrečných minutách už se v hale slavilo, bylo totiž jasné, že se Baník po roční pauze znovu vrátí na extraligový trůn.

V závěrečné minutě se nejprve prosadil Užek, po něm ještě Plaček a celá Karviná si vychutnala sladký titul. Hráči Baníku tak stylově zakončili parádní sezonu, ve které získali double.