po 9.5.2011 |

Na Dukle jsme neuspěli

Přesto, že jsme po tři čtvrtiny utkání měli mírně navrch jsme vinou nepodařené poslední čtvrtiny utkání podlehli domácí Dukle rozdílem pěti branek. Přišli jsme tak už zřejmě s definitivní platností o možnost obhajoby titulu z uplynulých sedmi sezón.

Dukelští vrátili Karviné porážku z prvního kola nadstavbové části. Oba týmy vyrukovaly na svého soupeře s připravenou obranou, a tak v prvních deseti minutách viděli diváci v Praze jen sedm branek (5:2). Úvodní nástup domácích se však podařilo trápící se Karviné do poloviny poločasu dotáhnout a ve 26. minutě dokonce strhla vedení na svou stranu (10:11). Největší podíl na tom měl Vančo s Lyžwou. Především druhý jmenovaný plnil dukelskou síť průběžně během celého utkání. Ve druhém poločase navýšili Karvinští své vedení až na tři branky, jejich naděje na vítězství na horké pražské půdě však padla spolu se začátkem poslední čtvrtiny utkání. Mezi 47. a 56. minutou nasypali domácí do karvinské sítě deset rychlých branek, na které zareagovala jedinou brankou jen tradiční opora hostů Vojtěch Petrovský, a z tohoto šoku už se Karvinští nevzpamatovali. Odváží si tak z hlavního města domů skoro až nespravedlivou porážku.

Martin Kostelník: Takhle se o titul prostě nehraje. Nevím, jestli to klukům vůbec došlo. Předvedli fatální nekoncentrovanost. Tři čtrtiny jsme hráli dobře, jenže pak jsme udělali dvě zásadní chyby, na které jsme kluky předem upozorňovali. Dukla ucítila šanci a nás to zlomilo.