ne 11.2.2024 | Redakce

Nadějný výsledek do odvety! Karviná v Rumunsku prohrála o gól

Házenkáři Karviné rozehráli souboj o postup do čtvrtfinále Evropského poháru nadějně. Domácí Steaua Bukurešť sice vyhrála, ovšem pouze o gól. Do odvety si tak Baník veze velmi nadějnou pozici.

Karviná si jela do hlavního rumunského města pro co nejlepší výsledek. Hosté vstoupili do utkání dobře a hned v první minutě se dostali zásluhou Patzela do vedení.

Zejména Patzelovi se v úvodu utkání střelecky dařilo a po deseti minutách bylo skóre vyrovnané 6:6. Pak se domácí trhli a během chvíle odskočili na třígólový rozdíl. Baník však se soupeřem držel krok a ve dvacáté minutě dával Solák na 10:10.

Když se o pět minut později Solák prosadil znovu, Karviná už vedla. Skóre se pak zase přelévalo ze strany na stranu a před odchodem do kabin vyrovnal Patzel na 14:14.

První branku druhého poločasu dala Bukurešť, Fulnek s Harabišem ovšem otočili skóre na stranu Karviné. Hosté několikrát vedli i o dvě branky, Steaua se ale pokaždé vrátila zpátky.

Dvacet minut před koncem byl stav vyrovnaný 20:20. Následující minuty ale hostům v útoku nevycházely a v 48. minutě vedla Bukurešť 23:20. Karviná se však z útlumu dostala a za tři minuty srovnával Patzel.

Koncovka byla velmi dramatická. Rumunský celek v ní vedl znovu o dvě branky, v předposlední minutě se ale trefil Solák, jenž upravil skóre na konečných 28:27 pro Bukurešť.

Odveta, která se hraje 17. února v Karviné, tak slibuje hodně zajímavou podívanou!